ŞOK Marketler’den teşekkür filmi ve açıklama

Çalışanlarına sağladığı koşullar sert eleştirilere yol açan ŞOK'tan açıklama ve çalışanlarına teşekkür filmi geldi.

06.04.2020 - 12:10 | Sencer Uçar

ŞOK Marketler'den teşekkür filmi ve açıklama

ŞOK Marketler, mobil uygulaması Cepte Şok’ta geçtiğimiz ay sonu itibarıyla adrese teslimat hizmeti başlatmıştı. Markanın coronavirus salgını nedeniyle hayata geçirdiği yeni hizmeti, çalışma koşulları nedeniyle sosyal medyada ağır eleştirilere maruz kalmış hatta marka için boykot çağrısı yapılmıştı.

Marka, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt olarak bir açıklama ve çalışanlarına teşekkürlerini sunduğu bir de reklam filmi paylaştı. Açıklamada, uygulamanın 65 yaş üstü hedeflenerek ve mağazaların yakınındaki mahalle ve komşulara yardım amacıyla hızlıca hayata geçirildiği, hiçbir mağazanın 500 metreden uzak lokasyonlara servis yapmadığı belirtildi. Yürüyerek teslimatın yalnızca yakın mesafelere, hafif yükler için geçerli olmak üzere yapıldığı, uzun mesafeli ve yüklü teslimatlarda araç kullanıldığının ifade edildiği açıklamada, müşteri ihtiyaç ve yorumları doğrultusunda iyileştirmeler yapıldığı da vurgulandı.

Markanın, çalışanlarının sağlık ve huzuru için üzerine düşen her görevi yerine getirmeye devam edeceğini söylediği açıklaması şöyle:

Instagram’da yorumlara kapalı olarak paylaşılan açıklama Twitter’da olumsuz eleştiriler toplarken, “Bu zorlu günlerde komşularımız evinde kalsın diye fedakârca çalışan tüm kahramanlarımıza ŞOK Teşekkürler!” ifadesiyle paylaşılan film ise şöyle:

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.