MediaCat

Snapchat’ten sürpriz bozan ihmalkârlık

Gözden kaçan ufak bir ayrıntı, Snapchat’in yeni artırılmış gerçeklik platformunun önceden sızmasına neden oldu.

Snapchat’ten sürpriz bozan ihmalkârlık

Snapchat, kullanıcılarına artırılmış gerçekliği farklı bir boyutla kullanma olanağı tanıyacağı ve sanatçı Jeff Koons ile ortak imza attığı yeni platformunun detaylarını bu gece duyurmayı planlıyordu. Hatta oluşturulan Art.snapchat.com adlı web sitesinde geri sayım bile başlatılmıştı.

Fakat işler Snapchat için hiç de planlandığı gibi gitmedi. Zira Jeff Koons’un aralarında balon köpeğin de bulunduğu ikonik eserlerinin dijital görsellerinin, uygulamanın kamerası aracılığı ile gerçek dünya üzerine yansıtılması ile birlikte uygulamada artırılmış gerçeklik teknolojisine daha fazla yer verilmesi amacıyla kullanıma sunulacak olan yeni platform, Snapchat çalışanlarının “ufak” bir unutkanlığı yüzünden, belirlenen zamandan saatler önce sızıverdi.

Snapchat tarafından hazırlanan Art.snapchat.com adlı siteye girildiğinde, New York Central Park’ın fotoğrafı ve üzerinde de geriye doğru sayan bir saat görülüyordu. Siteyi ziyaret edenler, sürenin dolması ile birlikte Snapchat’in kendilerine nasıl bir şey sunacağından habersizlerdi. Fakat hazırlanan sürprizde Snapchat başka bir saatin varlığını unutmuştu: Bilgisayar saati.

Snapchat’in yeni özelliğinin neye benzediğini öğrenmek için saatlerce beklemek istemeyenler, bilgisayarlarının saatini ileri aldılar ve uygulamanın büyük sürprizini de bozmuş oldular. Durumun farkına varan Snapchat ise hatasını hızlıca giderdi. Fakat Snapchat’in hatasını affetmeyenler arasında yer alan Business Insıder, planlanan zamandan çok daha önce yeni platforma dair görselleri yayınlamış oldu.


Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.