Smirnoff global dijital ajansını seçti

Diageo, Profero’yu, Smirnoff’un yeni global dijital ajansı olarak seçti

16.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Diageo, Profero’yu, Smirnoff’un yeni global dijital ajansı olarak seçti. 

San Francisco merkezli AKQA Smirnoff’un dijital ajansı olarak çalışıyordu. Bu işbirliğinin bitmesiyle, pek çok küçük ve büyük dijital ajans Smirnoff ile çalışmak için başvuruda bulundu ve sonuç olarak bağımsız Profero Ajansı Smirnoff ile anlaşmaya vardı.

Smirnoff, A.B.D’deki dijital işleri için kısa bir süre önce Dentsu, 360 ile anlaşmıştı. Bu yüzden Profera’nın A.B.D dışındaki bölgelerde çalışması bekleniyor.

A.B.D’de , SymphonyIRI satış bilgilerine göre, Smirnoff yüzde 21’lik pazar payı ile Absolut’un çok daha önünde. Absolut’un sadece yüzde 9’luk bir pazar payı var.

Kantar Media verilerine göre, geçtiğimiz yıl Smirnoff’un satışları yüzde 2.63 arttı ve 232 milyon dolara ulaştı. Diageo, Smirnoff’un medya çalışmaları için geçtiğimiz yıl 28.9 milyar dolar harcadı. Bu harcamanın 1.3 milyonu internet reklamlarına verildi.

Londra merkezli ve Smirnoff gibi pek çok markanın sahibi olan Diageo, yılda toplam 300 milyon dolardan fazla medya harcaması yapıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.