SKY Airlines’a yeşil havayolu lisansı verildi

Sky Airlines, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da başlatılan Yeşil Havaalanı projesi kapsamında belirlenen tüm kriterleri yerine getirdi

21.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Sky Airlines, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da başlatılan Yeşil Havaalanı projesi kapsamında belirlenen tüm kriterleri yerine getirdi. Bunun sonucu olarak, “Yeşil Havayolu’’ sertifikasını almaya hak kazanarak Türkiye’ nin ilk Yeşil Havayolu lisansına sahip firması oldu.

“Yeşil Havaalanı” Projesi ile havaalanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye ve insan sağlığına verdikleri veya verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması, mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için çalışmalar yapılması ya da çalışmalara başlanması hedefleniyor.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün bu anlamda kuruluşlara çok büyük destek verdiğini söyleyen Sky Airlines Genel Müdürü Tahir Görgülü, “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü çok başarılı projelere imza atıyor, Yeşil Havaalanı da bunlardan biridir. Sky Airlines olarak özellikle Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi’ ye, Havaalanları Daire Başkanı Cemil Acar’a ve tüm Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü çalışanlarına çok teşekkür ederiz” dedi.

“Sky Airlines olarak çevremizi koruma hedefini başarıyla gerçekleştiriyoruz”

Sky Airlines Genel Müdürü Tahir Görgülü, alınan bu unvanın kendileri için büyük anlam taşıdığını belirterek “Proje ile canlılar üzerinde olumsuz etki yaratan ve çok sayıda sağlık sorununa yol açan çevresel kirliliğin önlenmesi amaçlanıyor” dedi. Görgülü, “Çevreye duyarlılık konusunda diğer kuruluşlara da örnek olmayı hedefliyoruz. Yasal sorumluluklarımızı yerine getirmenin yanı sıra, bir vatandaş olarak gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakma yönünde üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.