MediaCat

Siz sorun, Douglas Holt yanıtlasın

MediaCatOnline, pazarlama üzerine tüm sorularınızı ‘İkon Markalar’ kitabının yazarı Douglas B. Holt’a

Siz sorun, Douglas Holt yanıtlasın

MediaCatOnline, pazarlama üzerine tüm sorularınızı ‘İkon Markalar’ kitabının yazarı Douglas B. Holt’a ulaştıracak.

Oxford Üniversitesi’nde pazarlama profesörü olarak görev yapan Douglas Holt’un ‘İkon Markalar’ adlı kitabı, MediaCat Kitapları tarafından geçtiğimiz yıl Türkçe’ye kazandırıldı.

Holt kitabında, ikon markaların ürünlere değil kültüre odaklı inşa edildiği görüşünden yola çıkıyor. ‘İkon Markalar’ ile pazarlamacılar ve yöneticiler için, şirketlerin kimlik markaları yaratma girişimlerinde geleneksel markalaşma stratejilerine bir alternatif sunan Holt, ikon markalarla yarış halinde olan daha küçük markaların, sadece kültürel amaca hizmet eden yeni düzenlemeler oluşturmaları gerektiği görüşünü savunuyor.

Douglas Holt, segmentasyon, planlama, marka değeri ve markaya bağlılık gibi temel pazarlama ilkelerini tekrar gözden geçirerek yeni bir kültürel markalama modeli oluşturmak için yaratıcı reklam ajanslarının öngörülerinin arkasındaki genel ilkeleri ortaya koyan Holt, bu genel ilkeleri Snapple, Mountain Dew, Budweiser, ESPN, Corona gibi markalardan örnek vererek daha önce hiç sorulmamış sorulara cevaplar arıyor.

Holt kitabında, kültürel bozulmaların yeni markalar için fırsatlar yaratırken var olan markalar için nasıl bir tehlike arz ettiği, tutarlılığın bir marka için nasıl ölümcül olabileceği, yeni trendlerin neden bir ikon marka yaratamadıkları ve markanın müşterilerinin çoğunluğuyla ilgilenmenin markanın değerine neden zarar verdiği sorularına cevap arıyor.

Douglas Holt’a sormak istediğiniz soruları, MediaCatOnlie’da yer alan ‘Serbest Köşe’ye yazabilir veya mediacatonline@kapital.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Gönderilen tüm sorular değerlendirilerek uygun görülenler Douglas Holt’a iletilecektir. Soruların yanıtlarının bir kısmı önümüzdeki ay MediaCat dergisinde, bir kısmı da MediaCatOnline.com’da yayınlanacak.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.