Ak Emeklilik ve Aviva Hayat Emeklilik birleşiyor

Sabancı Holding iştiraklerinden Aksigorta’nın yüzde 99.4’üne sahip olduğu Ak Emeklilik'in, İngiliz sigorta şirketi Aviva’nın Türkiye’deki Aviva Hayat ve

21.03.2007 - 15:13 | MediaCat

Sabancı Holding iştiraklerinden Aksigorta’nın yüzde 99.4’üne sahip olduğu Ak Emeklilik’in, İngiliz sigorta şirketi Aviva’nın Türkiye’deki Aviva Hayat ve Emeklilik şirketi ile birleşerek yeni bir hayat ve bireysel emeklilik şirketi oluşturulmasına yönelik mutabakat protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında, Akbank’ın 687 şubesi kanalıyla hizmet verdiği 5.9 milyon müşterisine hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünleri sunmaya yönelik bir uzun vadeli ve münhasır dağıtım anlaşması yapılması da yer aldı. Aviva Sigorta, mutabakat protokolünün dışında bırakıldı.

Birleşme sürecinin tamamlanmasının ardından Aviva Hayat ve Emeklilik’in doğrudan satış gücü, Ak Emeklilik’in sigorta ve emeklilik ürünlerinin banka kanalından satışındaki konumu ile birleşmiş olacak.

Aviva Avrupa Başkanı Thiam, bu birleşmeden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek Aviva ile Ak Emeklilik birlikteliğinden pazarda çoklu-dağıtım yeteneklerine sahip bir lider ortaya çıkacağını söyledi.

Sabancı Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanı Akın Kozanoğlu, Ak Emeklilik’in bir dünya markası ile birleştiğini ve bu birleşmeden Türkiye’nin lider şirketinin doğacağını belirtti. Kozanoğlu, yaklaşık 5 aydır süren Ak Emeklilik ile ilgili stratejik ortak arayışlarının Aviva ile neticelenmesinden mutluluk duyduklarını, meydana gelecek şirketin Aviva’nın uluslararası tecrübelerinden, Sabancı’nın da Türkiye’deki bilgi birikimi ve marka gücünden faydalanacağını vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.