Siyasilerin anlatmak istedikleri

The Times ve The Sunday Times, Brexit müzakereleri döneminde siyasetin kafa karıştıran retoriğine açıklık getirme iddiasında.

20.02.2019 - 12:06 | Arzu Nilay Kocasu

Siyasilerin anlatmak istedikleri

Brexit müzakereleri nedeniyle kafa karışıklığı ve hüsran içerisindeki Birleşik Krallık halkına bu hassas dönemde ihtiyaç duyduğu bilgiyi sunma gayesinde olan The Times ve The Sunday Times, bu niyetini yeni bir reklam kampanyasıyla duyurdu.

Brexit sürecinin Birleşik Krallık vatandaşlarının zihinlerinde neden olduğu karmaşaya bir metafor olarak kurgulanan reklam filminde, politikacılar, Westminster Zoo’daki hayvanlar olarak resmediliyor.

News UK’in in-house ajansı Pulse Creative imzası taşıyan kampanyanın çekimleri İngiltere Avam Kamarası’nın içine kurulan bir film setinde gerçekleştirilmiş. Televizyondan hedef kitlesiyle buluşan kampanya açıkhava ve dijitalde de devam edecek.

The Times Editörü John Witherow kampanyayı “Britanya’nın en güvenilir ulusal gazetesi olarak The Times, siyasi spektrumdan mütemadiyen kaliteli gazetecilik ve anlaşılır yorumlar sunuyor. Kampanyamız bizler The Times’da İngiliz siyasetinin bu hayli önemli anına dair sunduğumuz izahatlara açıklık ve denge getirme arayışındayken ulusun içinde bulunduğu kafa karışıklığı ve hüsranı gözler önüne seriyor” sözleriyle açıklarken, The Times ve The Sunday Times CMO’su Catherine Newman konuyla ilgili şu yorumda bulunuyor:

“Halihazırda çok fazla kaynaktan o kadar çok bilgi akışı var ki tüm bunlardan anlamlı bir çıktı elde etmek zor. The Politics. Tamed. kampanyası bu soruna dikkat çekmek istiyor. The Times 1785 yılından bu yana siyaseti anlaşılır kılmak için çalışıyor, dolayısıyla, insanlar kafa karışıklığı hissettiklerinde, ihtiyaç duydukları kılavuzluk ve analizi The Times ve The Sunday Times’dan alabileceklerini onlara hatırlatmak istiyoruz. Markalarımızla ve bu kampanyayla çok gurur duyuyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: The Times, The Sunday Times
  • Reklam Ajansı: Pulse Creative, Londra
Kaynak: Marcomm News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.