Siyasette kadının adı yok

Kadınlar iş hayatında, sosyal hayatta varlığını güçlendirse de, bu bir türlü siyasete yansımıyor. Siyasette hâlâ kadının adı yok.
12.06.2018 - 11:06

Malum, önümüzde bir erken seçim var. Hem cumhurbaşkanını hem de mecliste bizi temsil edecek 600 milletvekilini seçmek için 24 Haziran’da sandık başına gideceğiz. Bu seçimlerde altı cumhurbaşkanı adayı, meclise girmek için ise yedi parti yarışacak.

Erken seçim nedeniyle hazırlıksız yakalanan kadın örgütleri bu seçimler için kadın adaylarla ilgili kampanya yapamadı. Partiler bir süre önce milletvekili adaylarını açıkladılar. Listeler kadınlar için tam bir hayal kırıklığı. Tek tek bakacak olursak;

Siyasette kadının adı yok

Ancak bu oranlar sizi yanıltmasın. Zira seçilebilecek sıralarda olan kadın sayısına baktığımızda bu oranlar daha da düşüyor. Peki, ülke nüfusunda son durum nedir?

Siyasette kadının adı yok

Kadınlar iş hayatında, sosyal hayatta varlığını güçlendirse de, bu bir türlü siyasete yansımıyor. Siyasette hâlâ kadının adı yok. Gelecekte bu rakamları makul seviyelere yükseltebilmek için hepimizin canla başla çalışması gerek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.