Sıvasız duvarları renklendiren NFT’ler

Yardım amaçlı NFT koleksiyonundan elde edilen gelir Paraisópolis'e renk katıyor.

27.06.2022 - 11:03 | Sencer Uçar

Sıvasız duvarları renklendiren NFT'ler

Brezilya reklam ajanslarından DAB, NFT’lerin yardım kampanyalarında kullanımına dair yaratıcı bir örnek ortaya koydu.

Yoksul mahallelerin kalkınması için faaliyet gösteren G10 Favelas ve Revitaliza Comunidades için harekete geçen ajans, São Paulo’nun en yoksul semtlerinden Paraisópolis’te maddi imkânsızlıklardan ötürü sıvası bile yapılamayan tuğlalı binaları renklendirmek için NFT’lerden yardım alıyor.

Artan nüfusa yetişebilmek için sürekli yeni binalar eklenen ve insanların tamamlanmayan binalarda yaşamak zorunda kaldığı semt yararına oluşturulan Colors of Favela projesinde yerel sanatçılarla güçler birleştirildi. Nisan ayında başlayan projede birbirinden renkli 10 bin NFT’den oluşan koleksiyonun satışından elde edilecek gelirle 500’den fazla evin dış cephesinin tamamlanması ve renklendirilmesi hedefleniyor.

Renklendirme fikrinin temelinde ise ötekileştirilen toplulukların yaşam alanlarının sanatçılarca boyandığında suç oranının düştüğünü, haneler arası etkileşimin yükseldiğini ortaya koyan çalışmalar yer alıyor.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.