Singapur’dan uyuşturucuya karşı interaktif bir film

Dentsu Aegis Network imzalı film, Nick adında bir gencin ayak izlerini takip ettirdiği genç hedef kitlesini uyuşturucunun zararları hakkında uyarmayı hedefliyor.

20.03.2020 - 11:03 | Arzu Nilay Kocasu

Singapur’da uyuşturucu bağımlılığına karşı savaşan NCADA (National Council Against Drug Abuse), uyuşturucu kullanımının gençlerde neden olduğu yıkıma dair farkındalık yaratmak amacıyla interaktif bir film hazırladı. Reklam ajansı Dentsu Aegis Network imzalı film “High”, arkadaşlık uygulamasından tanıştığı bir genç kızın davetiyle bir partiye giden genç bir adamın hikâyesi aracılığıyla gençleri uyuşturucu kullanımının neden olabileceği sorunları keşfe çıkarıyor.

Yönetmenliğini Royston Tan’ın üstlendiği filmin yanı sıra karakter quiz’leri ve deneyim videolarının da yer aldığı kampanya sitesine high.sg adresinden ulaşabilirsiniz.

Gençlerin uyuşturucuların etki ve yararlarına dair yanlış bilgilere maruz kaldıklarını belirten NCADA Başkanı Hawazi Daipi, kampanyanın amacını şöyle özetliyor:

“Böyle bir ortamda, öncelikle gençlerde uyuşturuculara karşı tutum ve düşüncelerin nasıl biçimlendiğini anlamak ve ardından onlara uyuşturucu kullanımının zararlarına ve gerçeklerini anlatmak için gençlerle daha derin ve anlamlı bir iletişim kurma ihtiyacı hissettik. Bu kampanyayla konuya dair daha geniş çaplı bir farkındalık yaratmayı ve gençler nezdinde empati ve uyuşturucu karşıtlığı oluşturmayı umuyoruz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: NCADA
  • Reklam Ajansı: Dentsu Aegis Network
  • Yönetmen: Royston Tan
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.