MediaCat

Silahlar öldürmez, çocuklar öldürür

ABD’li dernekten silah karşıtı kampanya.

Silahlar öldürmez, çocuklar öldürür

Silah Yasası, ABD’nin daimi gündem konularından. Meselenin her dem sıcak olmasının nedenlerinden biriyse, herkesin silah taşımasının toplumun selameti üzerindeki yıkıcı etkileri bir yana, ailelerinin silahlarına erişebilen ufak çocukların istemeden sebep oldukları ölüm ve yaralanmalar.

Konuyu alaycı bir bakış açısıyla yeniden yorumlayan ABD’li dernek Brady Campaign, “ABD’yi güvenli kılalım” diyerek ülkenin en ciddi sorunlarından biri olan silah sorununa radikal bir çözüm öneriyor: İnsanları kendi evlerinde öldüren bu çocukları, bu emekleyen (zira pek çoğu henüz yürümeyi bilmiyor) tehditleri, istemeden de olsa sebep oldukları yıkıma son vermek için hapsetmek.

Elbette bu, meselenin tek çözümünün silah sahibi olmaya kısıtlama getirilmesi olduğunu söylemenin alaycı bir yolu. Reklam filminin yanı sıra bir de internet sitesine sahip olan kampanya McCann New York imzası taşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.