Siemens kendi bankasını kuruyor

Siemens, küresel kriz sırasında baş gösteren finansman zorluklarına çözüm bulmak amacıyla kendi bankasını kurmayı planladığını açıkladı...

29.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Siemens, küresel kriz sırasında baş gösteren finansman zorluklarına çözüm bulmak amacıyla kendi bankasını kurmayı planladığını açıkladı. Şirket sözcüsü Marc Langendorf, Siemens’in kendi bünyesindeki finansal hizmet birimlerinin ürün portföyünü genişletmeyi amaçladığını belirtti. Langendorf bu şekilde şirketin finans alanındaki faaliyetlerini artırmayı, risk yönetimini en üst düzeye çıkarmayı ve grubun finans birimine esneklik kazandırmayı istediklerini söyledi.  Siemens’in açacağı bankanın bireysel bankacılık hizmetleri sağlamayacağı açıklandı.  Langendorf, son krizin riskin en aza indirilmesi için finansmanın birçok bankaya yayılması gerektiği gerçeğini gözler önüne serdiğine dikkat çekti.  Şirket, Almanya’nın bankacılık sektöründeki yetkili birimlerine gerekli başvuruları yaparken, başvurunun henüz inceleme aşamasında olduğu belirtildi.

hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.