MediaCat

Sidney Opera Evi’nde reklam protestosu

Binanın çatısının at yarışı tanıtımı için kullanılması protesto edildi.

Sidney Opera Evi’nde reklam protestosu

Dünyanın en ünlü yapıları arasında yer alan, Avustralya’nın ve Sidney’in sembol binası Sidney Opera Evi’nin çatısının Everest adlı at yarışı organizasyonunun tanıtımı için kullanılmasına izin verilmesinin ardından, geçtiğimiz günlerde kararın iptal edilmesi talebiyle bir imza kampanyası başlatılmış, Yeni Güney Galler eyalet hükümetini kararından vazgeçirmek adına yaklaşık 300 bin Avustralyalı da kampanyaya imzalarıyla destek vermişti.

2007 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen binanın at yarışı tanıtımı için kullanılmasına karşı çıkanlar, kumarla bağlantılı bir organizasyonun reklamının bina çatısına yansıtılmasını kültürel sembollere saygısızlık olarak tanımlıyordu. Avustralya Başbakanı Scott Morrison ise binanın Sidney’in en büyük reklam panosu olduğunu söylemişti.

Hafta sonu düzenlenecek organizasyon öncesinde atların start numaralarının belirlenmesi adına gerçekleştirilen kura çekimi bugün Sidney Opera Evi’nin çatısına yansıtıldı.

20 dakikalık tanıtım, bina çevresinde toplanan yüzlerce insan tarafından sloganlarla protesto edildi. Öfkeli kalabalık, bina çatısına yansıtılan görselleri ışıklarla bozmaya çalıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.