MediaCat

SheMakes 2 yaşında

SheMakes’in ikinci yılında izleyeceği yol haritası Brand Week Istanbul sahnesinde paylaşıldı.

SheMakes 2 yaşında

Geleceği şekillendiren endüstrilerdeki kadınların takdir ve temsilini artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Google Türkiye ve MediaCat işbirliğiyle hayata geçirilen SheMakes, ikinci yılında yeni marka elçileriyle birlikte ilham ve etkisini artırarak yoluna devam ediyor.

Programın tüm çıktıları ve ikinci yılında izleyeceği yol haritası Brand Week Istanbul’da Google Türkiye Reklam Pazarlama Müdürü İlayda Tolay’ın moderatörlüğünde marka elçileri Yönetmen Serra Duran Paralı, Armut.com Kurucusu Başak Taşpınar ve jüri üyelerinden Gazeteci ve YouTuber Şelale Kadak’ın katılımıyla gerçekleşen oturumda konuşuldu.

Geleceği farklı düşünmek, yaratmak söz konusu olduğunda kadınların gelecek için ne tür farklı perspektifler sunabileceği oturumun en sıcak konu başlıklarından biriydi. Her biri kendi alanlarında önemli başarılara imza atmış konuşmacıların hemfikir olduğu konu, daima birlikte hareket etmek gerektiği oldu. 21’inci yüzyılda kadınların ve başarılı rol modellerin görünürlüğünün artırılması, etki ve ilham aktörlerinin çoğaltılması hedefiyle hareket edilmesi gerektiğinin altının çizildiği oturumda, rol modellere düşen görevin ise başka rol modellerden aldıkları ilhamı daima üreterek yaşatmaları olduğu vurgulandı. Bununla birlikte yaratıcı endüstrilerde, iş dünyasında, iletişim alanında kadını baskılayan dilden kaçınılması, kız çocuklarının STEM’le olan ilişkisinin artırılması ve kadınların iş dünyasında daha fazla önlerinin açılması oturumun diğer çıktıları arasında yer aldı.

SheMakes’te ikinci dönemle ilgili bilgilere mediacat.com/shemakes adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.