Sevişmeli diziler şifreli olacak

Dizilerdeki sevişme sahnelerinde 'patlama furyası' yaşanınca Bakanlık çalışma başlattı...

27.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Dizilerdeki sevişme sahnelerinde ‘patlama furyası’ yaşanınca Bakanlık çalışma başlattı.

Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, televizyonlarda yayınlanan dizilerle ilgili yeni biruygulamayı açıkladı. Kavaf, "Türk aile yapısıyla örtüşmeyen programlar için şifre uygulanacak" dedi.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Türk aile yapısıyla bağdaşmayan dizilerin şifreli olarak yayınlanması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

Elazığ’a ziyareti sırasında Başbakanlık Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumları gezen Kavaf, Gazi Huzurevi’ne barınan yaşlıların sorunlarını dinledi. Daha sonra Vali Osman Aydın Çocuk ve Gençlik Merkezi’ne giden Selma Kavaf, burada da masa tenisi oynayan bir çocuğun daveti üzerine raketi eline alarak, çocukla kısa süreliğine maç yaptı.

Temaslarının ardından Elazığ Valiliği’nin düzenlediği yemek programına katılan Bakan Kavaf, burada bir muhabirin, "Televizyonda Türk aile yapısıyla örtüşmeyen diziler var. Bu dizilerle alakalı bir çalışmanız var mı?" sorusunu cevapladı.

Kavaf, Türk aile yapısına uygun olmayan programlarla ilgili bir çalışma yapacaklarını ifade etti. Kavaf, şöyle konuştu: "Toplum olarak en büyük değerleri bir arada değerin aile kurumu olduğunu her zaman övünerek söylüyoruz. Ancak aile kurumunun da olumsuz birtakım gelişmelerden korunması gerektiğine inanıyoruz. Aileyi bir arada tutan değerlerde erozyona uğrayanlar varsa yeniden canlandırılması var.

Olanların da güçlendirilmesi ve pekiştirilmesi gerekiyor. Güçlü aile yapısının inşa edilmesi, sürdürülebilirliğinin sağlanması gerektiğine inanıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.

Dolayısıyla güçlü aile yapısına zarar verecek görüntüler, yayınlar, söylemler, eylemler, o yapıyı zedeleyecek kamu vicdanında toplumun vicdanında sıkıntı yaratacak olan birtakım şeylerin de değerlendirilmesi ve gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu tüm dünyada böyle.

O görüntülerin eylemleri ve söylemlerin olduğu her neyse işte yayınların bir şifresi vardır. Onu seyretmek isteyenler o şifreyi satın alırlar ve seyrederler. Ama kontrolsüz, şifresiz bir şekilde bu yayınlar dünyanın hiçbir yerinde yok. Bizde de öyle olması gerektiğine inanıyorum"

Kaynak: www.medyatava.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.