Sevgi, kaosa rağmen sevgi

Kağıt havlu markasından gönüllere düşebilecek lekeleri temizleyen reklam filmi.

18.11.2020 - 11:45 | Arzu Nilay Kocasu

Sevgi, kaosa rağmen sevgi

Söz konusu reklamlar olduğunda; özel günler vesilesiyle gerçekleşen aile buluşmaları sıklıkla huzur ve neşe dolu etkinlikler olarak resmedilir. Ancak gülün dikeni olduğu gibi sevdiklerle bir araya gelmenin de neden olduğu can yakıcı -ve pek bahsedilmeyen- bazı durumlar vuku bulabilir.

Bu yıl Noel’de hedef kitlesine hakikati sunmak isteyen kağıt havlu markası Plenty, kaosun hâkim olduğu bir reklam filmi yayınladı. Reklam ajansı AMV BBDO’nun marka için hazırladığı ilk reklam filmi olma ayrıcalığı taşıyan Xmess’in yönetmen koltuğundaysa Tourism Australia’nın 2018 tarihli Super Bowl reklamı Dundee’nin yönetmenliğini üstlenen Steve Rogers oturuyor.

Steve Rogers kampanyayı “Noel’in sıklıkla gerçekte olduğundan farklı resmedildiğini hissettim ve bu kampanyanın biraz daha dürüst olmak için şahane bir fırsat olduğunu düşündüm. İşin ilginci şu ki, büyük çoğunluğumuz, vuku bulan tüm deliliklere rağmen bu etkinliklere her yıl tekrar tekrar gitmeye devam ediyoruz. Bu, bizim derin ailevi aşkımızın ilginç ve mazohistik bir yansıması” sözleriyle açıklarken Plenty Birleşik Krallık Pazarlama Direktörü Nicola Coronado konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Temizlik ve temizliğin ilişkileri nasıl etkilediği konularına taze bir bakış açısı getiriyoruz. Kampanya, bizi yakınlarımızın neden olduğu kaosla başetmemizi sağlayan şeyin onlara duyduğumuz sevgi olduğunu anlatıyor. Aşk, karmaşık durumların üstesinden gelmeyi bilir; Plenty de.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Plenty
  • Reklam Ajansı: AMV BBDO
  • Yönetmen: Steve Rogers
  • Prodüksiyon Şirketi: Somesuch x Revolver
  • Post-Prodüksiyon Şirketi: Time Based Arts
Kaynak: Marcomm News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.