MediaCat

Sertab Erener Eurovision haberlerinde hala zirvede

Medya takibi ajansı Interpress, son on yıl içinde yapılan yarışmaları mercek altına aldı.

Sertab Erener Eurovision haberlerinde hala zirvede

Ülkemizde öncesi ve sonrasıyla gündemi uzun süre meşgul eden Eurovision Şarkı Yarışması’ndan biri daha geride kalırken, medya takibi ajansı Interpress, son on yıl içinde yapılan yarışmaları mercek altına aldı.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ve dergide, Türkiye’yi Eurovision’da temsil eden şarkılar ile ilgili bugüne kadar toplam 13 bin 698 haber yayınlandığı belirlendi. Geçtiğimiz haftasonu Bakü’de 57.’si düzenlenen ve Türkiye’nin yedinci olduğu Yarışmada yer alan, Can Bonomo’nun “Love Me Back” isimli parçasının, yazılı basında 2003 yılından bu yana yapılan yarışmalar içinde çıkan toplam haber sayısında dördüncü sıraya yerleştiği tespit edildi.

Yapılan aynı araştırmada, yıllara göre dağılımlar tek tek incelendiğinde, en çok haberin toplam 3 bin 742 adetle, 2003 yılında Türkiye’ye şimdiye kadar Eurovision’daki tek birinciliği kazandıran Sertab Erener’in “Everyway That I Can” isimli şarkısı hakkında çıktığı görüldü. Hakkında en çok haber yayınlanan ikinci Eurovision şarkısı toplam 3 bin 308 adetle, 2009 yılında Hadise’nin seslendirdiği ve yarışmada dördüncü olan “Düm Tek Tek” parçası olduğu saptandı. Son on yıl içinde yazılı basında ülkemizi Eurovision’da temsil eden şarkılar içinde üçüncü sırada ise, 2007 yılında yedinci olan Kenan Doğulu’nun “Shake It Up Şekerim” şarkısı toplam bin 987 haberle listede yer almış.

Interpress’in 2003’ten günümüze Eurovision Yarışmalarında Türkiye’yi temsil eden şarkıların yazılı basındaki haber yansımalarını incelediği araştırmaya göre, bu yıl Eurovision’da ülkemize yedinciliği kazandıran ve Can Bonomo’nun seslendirdiği “Love Me Back” isimli parça şimdiye kadar toplam bin 393 haberle dördüncü sıraya yerleşti. 2010 yılında Manga Grubu’nun söylediği “We Could Be The Same” isimli parça da toplam haber sayısında bin 322’ye ulaşarak beşinci olduğu belirlendi.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.