Serena Williams, Serena Williams’a karşı

Nike ve AKQA, tenisten uzaklaşma kararı alan Serena Williams'ın 1999 ve 2017 dönemini yapay zekâ ile karşı karşıya getirdi.

16.08.2022 - 13:32 | Sencer Uçar

Serena Williams, Serena Williams'a karşı

Nike, geçtiğimiz hafta Amerika Açık’ın son turnuvası olacağını ifade eden Serena Williams’a saygısını yapay zekâ destekli kampanyasıyla sunuyor.

Serena Williams’ın Vogue için kaleme aldığı makalesinde tenisten uzaklaşmasını emeklilik sözcüğünden hoşlanmamasından hareketle dönüşüm ve evrimle tanımlaması, tenisin ardından kendisi için önem taşıyan diğer işlere odaklanacağını belirtmesinden hareketle ortaya çıkan “Never Done Evolving” adlı film, tenis efsanesinin iki dönemini karşı karşıya getiriyor. Yapay zekânın kurguladığı maçta Williams’ın ilk Grand Slam’i 1999 Amerika Açık ve 2017 Avustralya Açık performansları ter döküyor.

130 bin oyun ve 5 bin maç simülasyonunun gerçekleştirildiği proje AKQA Melbourne, Portland ve São Paulo’nun ortak ürünü. Williams’ın her iki dönemdeki oyun tarzları da makine öğrenmeyle modellendi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Nike
  • Reklam Ajansı: AKQA
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.