Senin ‘Kişiket’in hangisi?

“Bilgisayarın Hayatındır!” diyen ve kullanıcılarına içi dışı tamamen kişiselleştirilebilen bilgisayarlar sunan HP, “kişiket” (kişisel bilgisayar etiketi) sitesini...

26.03.2008 - 11:24 | MediaCat

“Bilgisayarın Hayatındır!” diyen ve kullanıcılarına içi dışı tamamen kişiselleştirilebilen bilgisayarlar sunan HP, “kişiket” (kişisel bilgisayar etiketi) sitesini yenileyerek tasarım seçeneklerini ve bunların kullanıldığı bilgisayar modellerinin sayısını artırdı.

HP, bilgisayarını kişiselleştirmek isteyen herkese, zevk ve tarzlarını yansıtan kişisel bilgisayar etiketleri “kişiket”lerle, bilgisayarlarının dış yüzeylerini kaplama olanağı tanıyor. www.hp.com.tr/kisiket adresine giren herkes, araba, art deco, aşk, burçlar, hayvanlar, illüstrasyonlar gibi toplam 11 kategoride dizayn edilen yüzlerce kişikete ulaşabiliyor. Ayrıca dileyenler, kendi kişiket tasarımlarını da siteye yükleyebiliyor.

İstenilen kişikete sahip olmak için yapılması gerekenler ise son derece basit. Kullanıcıların, sitede yer alan menüden, önce “kişiketlemek” istedikleri bilgisayarın modelini, sonra da tercih ettikleri galeriden tasarım seçmeleri ya da kendi dizaynlarını siteye yüklemeleri gerekiyor. Ödeme işleminin tamamlanmasının ardından da, kişiketler hızlı bir şekilde kargoya verilerek kullanıcılarına ulaştırılıyorlar.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Artun Ayvat, kullanıcıların tüketimle değil kendilerini farklı hissedecekleri “kişisel” deneyimler yaşayarak tatmin olduklarını ifade ediyor: “Günümüzde özellikle genç tüketiciler, yenilikleri deneyimlemekten ve bunları birbirleriyle paylaşmaktan zevk alıyorlar. Bilgisayar oyunlarıyla büyüyen yeni nesil, çözüme ulaşana dek yeni yolları denemekten çekinmiyor ve bu süreci keyifli bir şekilde yaşıyorlar. Biz de bilgisayarlarımızı kişiselleştirilebilecek şekilde kullanıcılarımıza sunuyoruz. Biliyoruz ki bilgisayar artık sadece bir araç değil, kullanıcılarımızın benliklerinin ve hayatlarının önemli bir parçası.”

Kişiketlere Özel Teknoloji
HP Kişiket Projesinde 3M’in Mikro-comply™ yapışkan teknolojisi ile üretilen Scotchcal™ 180 Comply™ Version2 baskı folyosu kullanılıyor. Scotchcal™ 180 Comply™ Version2 baskı folyosunda bulunan görünmez hava kanalcıkları sayesinde folyo kolaylıkla yapıştırılabiliyor ve üzerinde hava kabarcıkları oluşmuyor. Scotchcal™ 180 Comply™ Version2 bilgisayar üzerinde iz bırakmadan istenildiğinde çıkarılıp tekrar yapıştırılabiliyor. HP dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarında kullanılabilen folyonun üzerindeki güçlü laminasyon, yüzeyde meydana gelecek çizilmeleri ve renk solmalarını engelliyor.