Şekerbank’tan enerji tasarrufuna yönelik ürünü için reklam kampanyası

Şekerbank, enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda oluşturduğu yeni ürünü 'EKOkredi'yi kapsamlı bir reklam...

11.05.2009 - 11:39 | MediaCat

Şekerbank, enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda oluşturduğu yeni ürünü “EKOkredi; Enerjiyi ve Emeği koruyan kredi”yi kapsamlı bir reklam kampanyası ile lanse ediyor.

Şekerbank, son yıllarda dünya gündeminin ön sıralarında yer alan enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda yürüttüğü ulusal ve uluslararası iş birliklerini, çalışmalarını “EKOkredi; Enerjiyi ve Emeği koruyan kredi” ürünü ile somutlaştırdı. EKOkredi ile bir yandan Türkiye’nin enerjisini bir yandan da aile ve işletme bütçelerini koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen banka, ürünü kapsamlı bir reklam kampanyası ile lanse ediyor.

“Şekerbank EKOkredi”, enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırıma uygun ödeme koşulları ile destek olmak amacıyla oluşturuldu. Bankanın ‘Anadolu Bankacılığı’ misyonu doğrultusunda, hedef müşteri segmentlerine uygun, tarım, bireysel ve ticari olarak çeşitlendirilen ve bu müşteri segmentlerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan ürünün reklam kampanyası da bu çerçevede hazırlandı.

‘Enerji tasarrufu ile hem emeğinizi, hem de Türkiye’nin enerji kaynaklarını koruyun…’

Şekerbank Ekokredi kampanyasında, enerjinin yüzde 70’ini ithal eden bir ülke olarak Türkiye’nin kalkınmasında ve sanayileşmesinde, enerjinin verimli kullanılmasının hayati önemine sahip olduğu belirtiliyor. Kampanyada, enerji tasarrufu ile ilgili yapacağımız bir yatırımın, farkında olmadan boşa harcadığımız emeği, kazancımızı ve aynı zamanda da doğal kaynakları koruyacağı mesajı veriliyor.

Dünyada üretilen toplam enerjinin %50’si binalarda tüketiliyor. Enerji tasarrufuna yönelik yapılan yalıtım, güneş enerjisi (sıcak su, ısınma), mantolama gibi yatırımlar yüzde 50-60’a varan enerji tasarrufu sağlıyor. Şekerbank, EKOkredi ürünü için hazırladığı ve şubelerinde sunduğu broşürlerde, ilgili dernekler ile birlikte çalışarak bu tür bilgilendirici notlara da yer veriyor.

Tarımdan işletmelere, ev tadilatlarından hidroelektrik yatırımlarına kadar çok özel kredi imkanları

EKOkredi, işletmelerden bireysel kullanıcılara kadar her kesimin ihtiyacını karşılayacak içerikte hazırlandı. EKOkredi ürün paketinde, mantolamadan çatı ve pencere yalıtımına, rüzgar, güneş, hidroelektrik, atık arıtma yatırımlarından damla sulama yöntemlerine, A sınıfı enerji tüketen cihazlardan modern sulama ekipmanlarına kadar, enerji tasarrufuna yönelik çok sayıdaki proje, çok özel koşullarda destekleniyor.

Reklam kampanyasında Concept Reklam Ajansı’nın imzası var

Şekerbank, Concept Reklam Ajansı tarafından hazırlanan son reklam kampanyasında, enerji tasarrufu ile emeği ve Türkiye’nin enerjisini koruma bilincinin toplumumuzda yerleştirilmesi konusunu çarpıcı bir anlatım diliyle sahipleniyor.

Filmde, Türkiye’nin farklı kesimlerinden temsili 4 farklı meslek dalı ele alındı. Elektrik, su ve enerji kaynaklarını boşa harcayarak fark etmeden emeğimizi nasıl çöpe attığımız; karpuz patlaması, cam kırılması, unun çuvallardan yere saçılması ve son olarak binanın yıkılması sahneleri ile çarpıcı bir şekilde görselleştirildi. Ana filmin ardından yayıma girecek olan devam filmlerinde ise Şekerbank’ın hedef müşteri segmentleri için tasarladığı ürün alt başlıkları daha somutlaştırılarak anlatılıyor.

90 kişilik bir teknik ekip ve 60 kişilik oyuncu grubu ile çekilen film

Film çekimleri, Fransız Yönetmen David Vital Durand ve yine Fransız Görüntü Yönetmeni Jerome Robert ile İstanbul’un dört bir köşesinde, 4 gün ve gecede gerçekleştirildi. Yaklaşık 90 kişilik bir teknik ekip ve 60 kişilik oyuncu grubu görev aldığı filmin, 3 hafta süren hazırlık süresi sonunda ise birinci gün, belirlenen araziye 1.000’e yakın karpuz yerleştirildi. Çekim için sıfırdan bir karpuz tarlası oluşturulurken, çevre köylerde yaşayan 30’a yakın gerçek kast görev aldı.

Filmde öne çıkan unsurlardan birisi de karpuz efekti oldu

Şiddetli rüzgara rağmen yapılan çekimlerde, yakın plan parçalanma efektini yakalayabilmek için 30’a yakın karpuz kullanıldı. Parçalanmanın gücünü artırabilmek için ise özel efekt uzmanları, karpuzların içerisine patlayıcı madde yerleştirdi. İkinci gün içi tamamen yeniden dekore edilen fırın çekimiyle başladı. Gece geç saatleri aşıp sabaha kadar uzayan çekimler, cam atölyesinde yapılan çekimlerle devam etti.

Çekimin en zor tarafını oluşturan inşaat çekimleri ise beklenmeyen yağış ve duvar yıkma planının zorluğu nedeniyle bir buçuk gün sürdü. 5 kişiden oluşan special effect ekibiyle tüm patlama sahneleri için bir günlük özel test çekimi gerçekleştirildi. Bu test sonuçlarının ardından istenilen efektler sabitlenerek çekimlere başlandı. Pack-shot öncesi yıkılan son bina sahnesi ise Paris’te gerçekleştirilen post prodüksiyon aşamasında 3D olarak hazırlandı.

Filmin müziğini Rahman Altın yaptı

Filmin konseptinde, tüm sıcaklığı ile Anadolu duygusu hissettirilirken, farkında olmadan yok olan emeğin dramı tüm çarpıcılığı ile gözler önüne serildi. New Age müziğin evrenselliğinden, “Film Scoring” olarak adlandırılan besteleme tekniklerinden ve senfonik müzikal dilinin dramatik duyarlılığından faydalanıldı. Elektronik altyapılar ile Anadolu’yu en çok hissettirecek enstrümanların kullanıldığı filmde, bağlama için bestelenen melodiler, bağlama virtüözü Çetin Akdeniz tarafından icra edildi. Rahman Altın’ın besteleyip aranje ettiği melodiler, elektronik alt yapı, kaval ve bağlama ile bezendi ve senfonik aranje ile son haline getirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.