Seçimlerde cep kullanılamayacak

Seçim döneminde reklamlara getirilen yasak cep telefonuna da geldi.

10.05.2007 - 11:46 | MediaCat

Seçim döneminde reklamlara getirilen yasak cep telefonuna da geldi. YSK tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 Kasım seçimlerinde daha çok Genç Parti tarafından cep telefonu kullanılarak yapılan propagandalara yasak getirildi.

Yasakları iki ayrı başlık altında düzenleyen YSK’ya göre yasaklar, seçimin başlangıç tarihi olan 4 Mayıs 2007’den 12 Temmuz’da başlayacak olan propaganda dönemine ilişkin olacak.
Bu dönemde getirilen yasaklar kısaca şöyle:
Seçim döneminde billboard, reklam ve ilan panoları adaylara eşit miktar ve sürede kiralanacak. Yollarda, mabetlerde ya da kamu kuruluşlarında seçim çalışması yapılmayacak. Seçim propagandalarında Türkçe’den başka dil kullanılmayacak. 12 Temmuz’dan itibaren başbakan ve milletvekilleri yapacakalrı gezilerde makam araçalrını kullanamayacaklar. Ayrıca televizyonlarda siyasi parti reklamları yayınlanamayacak.

Yapılan açıklamalarla ilgili RTÜK Başkanı Zahid Akman, yasağa uymayan kanallara ve kişilere yayını durdurma ve para cezalarının verileceğini belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.