MediaCat

Sebzeler süper güç kaynağı olduğunda

Oyun dünyasında sebzelerin kıymetinin gerçekteki kadar bilinmediğini gören Knorr’dan küresel bir çağrı.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz için sebze tüketiminin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Gerçek dünyada sebzelerin önemi kavranmış olsa da sanal dünyada, video oyunlarında aynısı söylemek biraz zor. Bunun nedeni ise Minecraft, Fortnite, Skyrim gibi pek çok oyunda etlerin sebze çeşitlerine kıyasla oyuncuları daha fazla ödüllendiriyor olması.

Gerçek hayatın kahramanı olan sebzelerin oyun dünyasında hak ettiği değeri göremeyişinden hareket eden Knorr ve ajansı MullenLowe, oyunlarda sebzelerin süper güçleriyle yer almasına yönelik küresel bir kampanya başlattı. Weber Shandwick ve Mindshare ile birlikte yürütülen #ModTheVeg kapsamında popüler video oyunlarında sebzelerin süper güçler sağladığı modlar yaratıldı.

Knorr, oyun geliştiricilerinin sebzelere eşit değer vermeleri talebiyle bir imza kampanyası da başlattı. Oyun tutkunlarının desteğini bekleyen marka, bu yolla oyun endüstrisinin dikkatini çekmeyi ve sebzelerin sanal dünyada maruz kaldığı eşitsizliğin sonlanmasını bekliyor.

#ModTheVeg için ilk etapta Twitch yayıncılarından Ninja ile işbirliği yapan marka, ilerleyen dönemde Almanya, Kanada, Meksika, Güney Afrika gibi ülkelerde yerel yayıncılarla da çalışacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.