Sanal şehirlerin mimarı: Konstantinos Dimopoulos

Şehir Planlamacı ve Oyun Tasarımcısı Konstantinos Dimopoulos 8 Nisan'da Digital Age Tech Summit'te.

12.03.2021 - 14:36 | MediaCat

Sanal şehirlerin mimarı: Konstantinos Dimopoulos

Bu yıl 8 Nisan tarihinde “Future-Proofing” temasıyla online gerçekleşecek Digital Age Tech Summit dijital devrimin yarattığı yeni platformların nabzını tutmaya ve dijital dünyanın en yaratıcı isimlerinin fikirlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Geleceği şekillendiren teknolojilerin ve dijitalin rolünün masaya yatırılacağı Digital Age Tech Summit ’21’in konuşmacıları arasında yer alan isimlerden biri de masaüstü kutu oyunlar ve video oyunlar için şehirler, yerleşim yeri konseptleri ve kentsel sistemler tasarlayan Şehir Planlamacı ve Oyun Tasarımcısı Konstantinos Dimopoulos.

Şehir planlama ve coğrafyası üzerine doktora eğitimi ve 10 yıllık araştırma tecrübesinin ardından şehirciliğe dair bilgilerini oyun tasarlamaya duyduğu aşkla harmanlayan Konstantinos Dimopoulos, oyun şehirleştirme alanının gelişmesi için çalışıyor. The Sinking City, Lake, We Are Free Mice, Seed, A Place fort he Unwilling ve Ex Novo gibi projelerde çalışan ve danışmanlık yapan Dimopoulos, SAE Athens bünyesinde bölüm (level) tasarımı, oyun tasarımı ve oyun şehirleştirme (game urbanism) alanlarında ders veriyor.

Wireframe dergisinde makaleleri yer alan ve Virtual Cities atlasının yazarı olan Dimopoulos, tecrübelerini Digital Age Tech Summit katılımcılarıyla paylaşacak.

Digital Age Tech Summit ’21 hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve etkinliğe kayıt olmak için buraya göz atabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.