Samsung, Boğaziçi Yarışları sponsoru oldu

Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Samsung Ana Sponsorluğunda 17 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi.

18.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Samsung Ana Sponsorluğunda 17 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi.

Ülkemizde Olimpik kültürün ve spor eğitiminin yaygınlaşmasında öncü rol üstlenen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 23.’sü düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Samsung ana sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Bu sene Gondol, Kano ve Yüzme olmak üzere 3 kategoride gerçekleşen yarışlar saat 09:30’da Gondol yarışına verilen start ile başladı. Gondol yarışı İtalya’dan katılan sporcular ve Türk sporculardan oluşan 2 takım arasında yapıldı. Ardından saat 10:00’da kano yarışı başladı. Kano yarışlarına ise 32 takım katıldı.

Gondol ve kano yarışlarının tamamlanmasının ardından yüzme yarışına geçildi. 10:25’te Kanlıca İskelesi’nden start alan yüzme yarışı her yıl olduğu gibi bu yıl da heyecanlı anlara sahne oldu. 12 kategoride gerçekleştirilen yüzme yarışına katılan 43 ülkeden 1084 sporcu Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’na ulaşabilmek için kulaç attı.

Yarışmaların sonuçlanmasının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

TRT3/Spor tarafından gerçekleştirilen canlı yayın ile ekranlara taşınan Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nda, programa katılan TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Usta “Boğaziçi Yüzme yarışları her yıl artan bir ilgi ile karşılanmaktadır. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin himayesinde ve “Herkes İçin Spor” sloganına uygun olarak düzenlenen bu yarışlar TMOK’un spor faaliyetlerinin başında gelen etkinliğidir. İstanbul, Avrupa ve Asya Kıtaları üzerine kurulmuş olması, içinden “boğaz” su yolu geçmesi özelliği ile bu yüzme yarışını toplum sporu olarak yaptırmaya doğal bir ortam oluşturmaktadır. Bu su yolunda dünyanın ilk ve tek kıtalararası yüzme yarışı yapılmaktadır.” derken, yarışların ana sponsoru Samsung Electronics Türkiye’nin Başkanı Sung Yong Hong 20 yılı aşkın bir süredir Olimpiyat Oyunları’nın ve Paralimpik Olimpiyatları’nın global sponsoru olan Samsung’un Türkiye’de de Milli Olimpiyat Komitesi’nin istikrarlı bir destekçisi olduğunu vurguladı ve “Samsung olarak, bu eşşiz ve heyecan dolu yarışın 7. Kez ana sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz “ dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.