Saka Su, İngiltere’de 350 bin kişiye ulaştı

Saka Su'nun, Temmuz ayında İngiltere'de meydana gelen sel felaketi sonucu ortaya çıkan su ihtiyacını karşılamak amacıyla...

03.09.2007 - 11:48 | MediaCat

Saka Su’nun, Temmuz ayında İngiltere’de meydana gelen sel felaketi sonucu ortaya çıkan su ihtiyacını karşılamak amacıyla, İngiltere bayisi Navson aracılığıyla bölgeye 4 milyon litre ambalajlı su sevkıyatı yaparak 350 bin kişiye ulaştığı, böylece felaket bölgesine 48 saatten az bir süre içerisinde en büyük sevkıyatı gerçekleştiren isim olduğu bildirildi.

Saka Su’dan yapılan açıklamada, şirketin, İngiltere’deki sel felaketine bağlı olarak yaptığı ihracatın yanı sıra üç önemli etkinlikte satılan tek su markası olma başarısını elde ettiği kaydedildi.

Açıklamaya göre, 2007 yılı Saka Su’nun İngiltere’de adını sıkça duyurduğu ve ihracatını 3 kat artırdığı bir yıl oldu.

Temmuz ayında İngiltere’de meydana gelen sel felaketi sonucu ortaya çıkan su ihtiyacını karşılamak amacıyla Saka Su, İngiltere bayisi Navson aracılığıyla bölgeye 4 milyon litre ambalajlı su sevkıyatı yaparak 350 bin kişiye ulaştı ve felaket bölgesine 48 saatten az bir süre içerisinde en büyük sevkıyatı gerçekleştiren isim oldu.

Her sene Temmuz ayında İngiltere’de gerçekleşen “British 10K London Run” maratonuna bu yıl sponsor olan Saka Su, 7 Temmuz 2007’de yapılan Live Earth konserlerinin Londra Wembley Stadyumu’ndaki ayağında satılan, yine İngiltere’de düzenlenen “Vfestival” (18-19 Ağustos) ve Leedsfestival (24-26 Ağustos) konserlerinde de satılan “tek su markası” olma başarısını elde etti.

“British 10K London Run” yarışmasının kurucusu ve direktörü Michael O’Reilly yaptığı açıklamada, Saka Su’yla 2012 yılına kadar yaptıkları sporsorluk anlaşmasından mutluluk duyduklarını belirterek, “Saka Su markası,’İngiltere 10K Londra Koşusu’ ve ‘İngiltere 5K Kadınlar Londra Koşusu’ ile çok güzel bir uyum gösterdi. Her iki koşu da Londra’nın merkezinde düzenlendi; koşu güzergahları Londra’nın dünya çapındaki tarihi yerlerinden geçti” değerlendirmesinde bulundu.

Verilen bilgiye göre, geçen seneye oranla İngiltere pazarında 3 kat büyüme yakalayan ve kendi ihracat rakamını katlayan Saka Su, pazar payının da yüzde 2’ler civarında olmasını öngörüyor.

kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.