MediaCat

Saç biliminin derinlikleri

Dyson, düzenlediği Masterclass etkinliğiyle saç biliminin, tasarım ve teknolojiyle nasıl birleştiğini anlattı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Küresel Saç Araştırması’na göre Türkiye’de her 10 kadından 7’si saçlarının zarar gördüğüne inanıyor. Yüzde 69’u saç derisi hakkında endişe duyarken, saçla ilgili en yaygın sorun (yüzde 41) ise saç dökülmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Kendini saçı anlamaya adayan Dyson, on yılı aşkın bir süredir saç bilimini araştırıyor, dünyanın dört bir yanındaki saç laboratuvarlarına 100 milyon sterlinden fazla yatırım yapıyor, küresel olarak saç profilleri hakkında yeni bilgiler edinmek için binlerce saç bilimcisi, mühendis ve profesyonel istihdam ediyor.

Önümüzdeki üç ila dört yıl içinde 20 yeni güzellik ürününü piyasaya sürmeyi planlayan marka, dün düzenlediği Masterclass formatındaki basın toplantısında, mühendislik, tasarım ve teknolojinin aynı çatı altında nasıl bir araya geldiğini paylaştı.

Deneyim odaklı toplantının özel konuklarından biri olan Dyson Kıdemli Tasarım Mühendisi Veronica Alanis, Ar-Ge tarafındaki bilinmeyenleri katılımcılarla paylaştı. Dört teknoloji kampüsünde 6 bin mühendis ve biliminsanının yer aldığı bu saç bilimi evrenine dair Alanis, “Saçın yanı sıra kafa derisi ile ilgili de bazı araştırmalar yaptık. Bu nedenle geçen yıl, bu alandaki araştırma ve teknoloji geliştirme çalışmalarımızı genişletmek ve hızlandırmak için yarım milyar pound harcadık” dedi. Alanis ayrıca yaptıkları araştırmalarda, Türkiye’de insanların sağlıklı saçı parlak saçla özdeşleştirdiğini ve bunun büyük ölçüde doğru bir kabul olduğunu belirtti.

Alanis’ten sonra söz alan Dyson Global Saç Bakım Marka Elçisi Matthew Collins, mühendislik ve Ar-Ge süreçlerinde saç tasarım uzmanlarının nasıl aktif rol oynadığını ve saç tasarımcılarının farklı saç tipleri ve dirençleri karşısındaki deneyimlerinin mühendislere nasıl yol gösterdiğini anlattı. Collins konuşmasının ardından, Dyson Türkiye Marka Elçisi İbrahim Zengin ile birlikte Dyson ürünlerini kullanarak bir demo çalışması da gerçekleştirdi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.