Sabır zorlayan yolculuklara kısa mesafe çözüm

Kopenhag Metrosu'ndan herkesin hislerine tercüman bir reklam kampanyası.

07.10.2019 - 17:03 | Arzu Nilay Kocasu

Yabancılarla yapılan yolculuklar sürprizlere gebedir ancak bu sürprizlerin hepsi iyi olmayabilir. Neyse ki Kopenhag Metrosu, ulaşım için kendisini tercih edenlere kötü sürprizlerin süresini hayli azaltacak bir yenilikle sesleniyor.

Şehrin nüfusunun yüzde 85’ini varmak istedikleri noktaya daha hızlı ulaştırmayı vadeden yeni hattının açılışını eğlenceli bir reklam kampanyasıyla yapan Kopenhag Metrosu, reklam ajansı Hjaltelin Stahl imzalı kampanya kapsamında yayınladığı iki reklam filminde, çileli metro yolculuklarına dair hayatın içinden iki senaryoyu hedef kitlesiyle paylaşıyor.

“Siyahın karşısına gerçekten renkli bir şey koymak istedim. Acapella grupları -temas, kahkaha ve dışavurum odaklı olmaları nedeniyle- hayli ürkütücü olabiliyorlar. Bu nedenle, karşılarına iki gotik koyarak sempati uyandırmanın güzel düşündüm. Jens [Maasbøl] ile birlikte öncelikle geniş açılı lenslerle çalışarak yolcuları mümkün olduğunca yakından çektik ve öylelikle hissettikleri rahatsızlığı yansıtmayı amaçladık. Kasti olarak uyumsuz kamera açılarıyla farklı karakterdeki insanların ne denli farklı bakış açıları olduğunu vurgulamak istedik” diyor yönetmen Peter Harton, Goth Life hakkında yaptığı açıklamada:

“İnsanların kendi yaşamlarından izler bulabilecekleri o kadar çok sayıda evrensel durum var ki… Kampanyanın iyi karşılık bulmasının nedeni de bu. Metrodayken neyle karşı karşıya kalacağınızı asla bilemezsiniz ama aynı yolcuğu asla iki kere yapmayacağınızdan ve deneyiminizin sonsuza kadar sürmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Metrodayken kimse kimsenin bam teline basmak istemez -metrodaki tüm insanlar iyidir ve biz de kimseyi parmakla işaret etmeye çalışmıyoruz. Metrolar yaşamı daha renkli kılar. Çekimler sırasında çok eğlendim. Etrafım yaptıkları işte yetenekli, iyi insanlarla çevriliydi -bu, sizin önsezilerinizle çalışmanıza ve daha spontan hareket etmenize olanak sağlıyor. Çok ama çok eğlendik.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Copenhagen Metro
  • Reklam Ajansı: Hjaltelin Stahl
  • Reklam Yazarı: Kenneth Kaadtmann
  • Art Direktör: Cecilie Öberg
  • Yapımevi: Pegasus Productions
  • Yönetmen: Peter Harton
  • Görüntü Yönetmeni: Jens Maasbøl
Kaynak: Marcomm News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.