Sabancı Holding’e yeni CEO

Sabancı Holding'in CEO'su Ahmet Dördüncü'nün görevinden ayrılması üzerine halen Sabancı Holding Yürütme Kurulu'nda...

02.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Sabancı Holding’in CEO’su Ahmet Dördüncü’nün görevinden ayrılması üzerine halen Sabancı Holding Yürütme Kurulu’nda Bankacılıktan Sorumlu Grup Başkanı ve Akbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Zafer Kurtul bu göreve getirildi.

Sabancı Holding açıklamasına göre, holding Yönetim Kurulu Görevli Üyeliği ve Chief Executive Officer görevini yürütmekte olan Ahmet Dördüncü, görevlerinden ayrıldı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Grubumuzda, son beş yılı Sabancı Holding CEO’su olmak üzere, uzun yıllar görev yapmış olan Sayın Ahmet Dördüncü’ye katkılarından dolayı teşekkür ediyor, çıktığı yeni yolda başarılar diliyorum. Grubumuzda, Akbank’ta Genel Müdürlük, üst düzey yöneticilik ve Bankacılıktan Sorumlu Grup Başkanlığı görevlerinde bulunan Sayın Zafer Kurtul, Sabancı Holding CEO’su olarak bayrağı devralacaktır."

Zafer Kurtul, yeni görevine 19 Temmuz 2010’da başlayacak.

1998 YILINDA AKBANK’TA GÖREVE BAŞLADI

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans Bölümü mezunu olan Zafer Kurtul, 1982 yılında University of Wisconsin-Madison’dan finans alanında yüksek lisans (MBA) derecesi almış; Citibank, Chemical Mitsui Bank, BNP-Ak-Dresdner Bank, Societe Generale ve Tekfenbank A.Ş;de çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu.

1998 yılında Akbank bünyesine genel müdür yardımcısı olarak katılan Zafer Kurtul, Kasım 2000-Haziran 2009 tarihleri arasında genel müdür olarak görev yaptı, Haziran 2009;da ise yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak atandı. Chartered Financial Analyst (CFA) unvanına sahip olan Zafer Kurtul, Institut International d;Etudes Bancaires (Uluslararası Bankacılar Enstitüsü) üyesi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.