Viral video yarışması sonuçlandı

İlk defa geçtiğimiz yıl You Tube ve Cannes Lions işbirliği ile düzenlenen 48 saatlik viral film yarışması, bu sene de YouTube’un öncülüğünde yapıldı...

02.06.2010 - 00:00 | MediaCat

İlk defa geçtiğimiz yıl You Tube ve Cannes Lions işbirliği ile düzenlenen 48 saatlik viral film yarışması, bu sene de YouTube’un öncülüğünde yapıldı.

YouTube ve Uluslarası Cannes Lions Reklam Festivali’nden yapılan açıklamaya göre, iki iş Cannes Lions’da Young Lions yarışmasına YouTube Ekibi ismi altında katılmaya hak kazandı.

Yarışmayı Andrew Dobbie (25) ve Rachel Wolak (28) kazandı.

Andrew Dobbie JWT Manchester, İngiltere’de çalışıyor, Rachel Wolak ise Crispin Porter + Bogusky, Kolorado’da çalışıyor. Tanınmış bir yardım organizasyonu için film çekmeyi amaçlayan yarışmada, bu sene WaterAid’in verdiği brifin ardından genç kreatifler YouTube üzerinden  bir dakikalık bir reklam filmi için kolları sıvadılar. Video paylaşım sitesinde en çok ilgiyi uyandırabilen ve en çok izlenme sayısına ulaşan videolar Dobbie ve Wolak’ın çalışmaları oldu. Yarışmaya katılan işler yaratıcılık, gösterim sayısı ve video reytingleri göz önüne alınarak değerlendirildi. Yarışmaya toplamda 530 başvuru ve 75600 oylama yapıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.