Apple günde 33 bin iPad sattı

Apple, iki ay önce ABD’de piyasaya sürdüğü dokunmatik ekranlı tablet bilgisayarı iPad’lerden bugüne kadar 2 milyon adet sattığını açıkladı...

02.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Apple, iki ay önce ABD’de piyasaya sürdüğü dokunmatik ekranlı tablet bilgisayarı iPad’lerden bugüne kadar 2 milyon adet sattığını açıkladı.

Apple, Cuma günü de 9 uluslararası pazarda iPad satışına başlamıştı. iPad’in satılmaya başladığı ülkeler Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İspanya, İsviçre ve İngiltere. Apple, bu ürünün uluslararası pazarlarda satışını aşırı talebi karşılayamayacağı endişesiyle bir ay ertelemişti. iPad’lerin temmuz ayından itibaren aralarında Meksika, Avusturya ve İrlanda’nın bulunduğu dokuz ülkede daha satışa sunulması bekleniyor. RBC Capital adlı aracı kurumun tahminine göre dünya çapında yıl sonuna kadar 8.13 milyon adet iPad satılması bekleniyor. Bu da Apple’ın tablet bilgisayardan 4 milyar dolar civarı gelir elde edeceği anlamına geliyor. Haberin ardından Apple hisseleri yüzde 2.5 yükseldi.
 

Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.