RVD üyeleriyle son dönem gelişmeleri paylaştı

Reklamverenler Derneği (RVD), üyeleriyle dönemsel olarak gerçekleştirdiği toplantısında...

01.07.2009 - 11:41 | MediaCat

Reklamverenler Derneği (RVD), üyeleriyle dönemsel olarak gerçekleştirdiği toplantısında dernek ve sektör hakkındaki son gelişmeleri paylaştı.

Reklamverenler Derneği, üyelerine yönelik olarak periyodik olarak düzenlediği toplantısını önceki akşam Hilton Otel bahçesinde yaptı. Bütün üyelerin davetli olduğu akşamda dernek ve sektörle ilgili gelişmeler paylaşıldı. Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gören tarafından 2009 yılının ilk altı ay’ı değerlendirildi.

TİAK’ın, Aralık 2010 tarihinde AGB ile olan sözleşmenin sona ereceğini ve yeni teklif sürecine girildiği bilgisini vererek konuşmasına başlayan Hakan Gören;

“Reklamveren, reklamcı ve medya temsilcilerinden oluşan Televizyon İzleme ve Araştırma komitesi TİAK’ta hassas bir dönemden geçiyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi TİAK, TV mecrasındaki reyting ölçümlerinden dolayı, televizyon izleme ölçümleme araştırmasını yürüten yüklenici firma AGB Nielsen Araştırma Şirketi ile birlikte uzun zamandan beri süregelen tartışmaların odağı haline geldi. Aralık 2010’da AGB ile olan sözleşmenin sona ermesini dikkate alan TİAK, yeni bir teklif sürecinin açılmasına karar verdi, şartnamesini hazırladı ve gerekli duyuruyu yaptı” dedi.

Gören, aynı zamanda diğer mecraların da sağlıklı bir şekilde ölçümlenmesi için gereken çalışmaların yapıldığından bahsetti. Giderek yaygınlaşan internet mecrasının sağlıklı bir şekilde ölçümlenebilmesi için IAB Türkiye Platformu’nun, GEMİUS şirketi ile anlaştığını kamuoyuna duyurduklarını iletti. İlk verileri Eylül ayında almayı hedeflediklerini söyleyen Gören, açıkhava ölçümlenme anlaşmasının da Eylül başında imzalanması için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Öte yandan, sektör sorunlarının ortak bir dille Ankara’ya iletilme hazırlıkları sürerken, özellikle 4077 Tüketici ve RTÜK Kanun Tasarı Taslaklarına ilişkin dosyaların ziyarette öne çıkarılacak konuların arasında yer alacağını belirten Gören, kanun tasarı taslaklarıyla ilgili çalışmaların halen devam ettiğini açıkladı.

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gören konuşmasında önümüzdeki dönem projelerine de değindi. Gören;

“KOSGEB ile birlikte KOBİ’lere markalaşma sürecinde yardımcı olacak işbirliği girişimimiz var. Markalaşma konusunda üç ayrı proje üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Gören konuşmasında, RÖK’ün işleyişine ilişkin, geleneksel olarak yapmayı planladıkları toplantıyı bu sene gerçekleştirdiklerini ve Reklamcılar Derneği ile birlikte iki yılda bir yapılan Effie Reklam Etkinliği yarışmasını krize rağmen büyük bir katılımla gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

RVD’nin bilinçli reklamveren olma hedefiyle dokuz yıldan beri sürdürülen ve RVD’nin temel faaliyetleri arasında olan eğitimleri bu sene üyeler için ücretsiz yapılıyor. Denizbank ve Garanti Bankasının desteğiyle düzenlenen iki eğitimden sonra, Sonbahar döneminde yapılacak “Pazarlama Planı Geliştirmek” ve “Hesap verebilen Pazarlama” konulu iki Master Class eğitimleri Türk Telekom’un katkılarıyla düzenlenecek.

RVD, üyelerine interaktif bir bilgi akışı sağlamak amacıyla websitesi www.rvd.org.tr’yi yeniledi. Reklamverenler tarafından sektör hakkında bilgi edinebilecekleri ve güncel haberleri alabilecekleri bir referans noktası olması hedefiyle yola çıkılan sitede reklam ve iletişim dünyasından haberler de yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.