RTÜK reklam payı yüzde 3 olacak

Bugün yapılan Reklam Konseyi toplantısında söz alan Reklam Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, RTÜK’ün televizyon reklam gelirlerinden aldığı payın...

28.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Bugün yapılan Reklam Konseyi toplantısında söz alan Reklam Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, RTÜK’ün televizyon reklam gelirlerinden aldığı payın yeni yasa tasarısıyla yüzde 5’ten yüzde 3’e düşürülmesinin olumlu ancak yetersiz olduğunu ifade etti.

Toplantıda daha sonra söz alan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu konuya özellikle değindi ve şunları söyledi: “Bu konudaki bir görüş hiç alınmamasıdır, bir görüş yüzde 1’e düşürülmesidir. Biz de bunu yüzde 5’ten yüzde 3’e düşürerek hem doğru olanı yaptığımızı hem de bir jest yaptığımızı düşünüyoruz. Eğitime katkı payı esasen yıl sonu itibariyle bitmektedir. Eğer hükümet yeni bir karar alıp da bunu uzatmazsa eğitime katkı payı diye bir kesinti yapılması mümkün olmayacaktır. Bizim de temayülümüz bu yöndedir.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.