Yeni RTÜK yasası geliyor

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı Reklam Konseyi toplantısı Ceylan Intercontinental otelinde yapıldı...

28.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı Reklam Konseyi toplantısı Ceylan Intercontinental otelinde yapıldı. Toplantıda konuşan Arınç’ın değindiği en önemli konulardan biri yeni RTÜK yasa tasarısı oldu. Küçük değişiklikler yapmak yerine A’dan Z’ye yeni bir RTÜK yasası hazırlamayı daha uygun bulduklarını söyleyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar bu konuyu serbest platformlarda tartıştık. İlgili kuruluşlardan yazılı görüşler aldık. Sonunda bir taslak hazırlandı. Taslak tekrar bu kuruluşların görüşüne sunuldu. Bunu daha sonra tasarı olarak Bakanlar Kurulu’nda tartıştık. Nihayet imzalanıp Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderildi.”

Meclis gündeminin başta Anayasa değişiklikleri gibi çeşitli nedenlerle yoğun olması sebebiyle teklifin TBMM’de görüşülemediğini ifade eden Arınç, “Üzerime aldığım bu meseleyi süratle neticelendirme niyetindeyim. Meclis komisyonundaki görüşmemize, kısmet olursa 9 Haziran’da başlayacağız. Ondan sonra konuyu gündeme getirmek için fırsat arayacağız. Burada siyasi parti gruplarının olumlu bakması gerekir. Siyasette bazı olumlu yeni gelişmeler var. Umarız ki cepheden karşı çıkmak yerine, bu tasarıyı sahiplenmek ve hatta zenginleştirmek noktasında muhalefet partilerimizin katkısı olur ve düşük ihtimalle 1 Temmuz’a kadar, yüksek ihtimalle de 1 Ekim’e kadar bu değişikliği gerçekleştirmiş oluruz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.