RTÜK kanal ve frekans bedellerini geri ödüyor

RTÜK, Kanal ve Frekans Tahsisi Yönetmeliği konusunda Danıştay'a yaptığı itiraz reddedilince, daha önce yayın kuruluşlarından tahsil ettiği kanal ve frekans geçici kullanım bedellerini iade edeceğini açıkladı.

28.12.2006 - 13:42 | MediaCat

RTÜK, Kanal ve Frekans Tahsisi Yönetmeliği konusunda Danıştay’a yaptığı itiraz reddedilince, daha önce yayın kuruluşlarından tahsil ettiği kanal ve frekans geçici kullanım bedellerini iade edeceğini açıkladı.

Daha önce Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Radyo ve Televizyon Kuruluşlarına Kanal veya Frekans Tahsisi Şartları ve Bunlara İlişkin İhale Usulleri ile Yayın Lisansı ve İzni Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle dava açılmıştı.

Danıştay 13. Dairesinin verdiği yürütmenin durdurulması kararına karşı RTÜK tarafından yapılan itiraz, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca reddedildi ve söz konusu karar üst kurula 15 Aralık 2006 tarihinde tebliğ edildi.

Bunun üzerine RTÜK, yürütmesi durdurulan yönetmelik hükümleri gereği tahsil edilen kanal ve frekans geçici kullanım bedellerinin, bu bedelleri ödeyen kuruluşlara iade edileceğini açıkladı.

Söz konusu bedellerin iade edilebilmesi için, yayıncı kuruluşların, kanal ve frekans geçici kullanım bedelinin ödendiğine ilişkin dekontu, iade edilecek bedelin yatırılacağı banka hesap numarası ve imza sirkülerinin eklendiği bir dilekçe ile RTÜK’e başvurmaları gerekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.