MediaCat

Rotası iki kutup arası

Elektrikli SUV Nissan Ariya, Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na yola koyulacak.

Rotası iki kutup arası

Elektrikli araçlarının kapasitesini gözler önüne sermek ve merkezinde elektriğin yer aldığı uzun soluklu mobilite planını vurgulamak isteyen Nissan, elektrikli SUV Ariya ile Kuzey Kutbu’ndan Güney Kutbu’na yola koyuluyor.

Dark Horses imzalı kampanya kapsamında maceracılar Chris ve Julie Ramsey çifti, Mart ayında Nissan Ariya ile Kuzey Kutbu’ndan yola çıkacak. 10 ay sürecek yolculukta Ariya 14 ülkeden, 3 kıtadan geçecek. Nissan tasarımcı ve mühendislerinin süspansiyon adaptasyonu ve 39 inçlik lastiklerin eklenmesi gibi ilaveleriyle Ariya -30 santigrat dereceden +30 santigrat dereceye buzlarda, dağlarda, çöllerde ilerleyecek. Ariya kutup bölgelerinde enerjisini taşınabilir ve yenilenebilir enerji ünitesinden elde edecek. Prototip, paketlenebilir ve hafif ağırlıkta bir rüzgâr türbini ve güneş panelleri içeriyor.

Kutuptan Kutba projesini insan çabasının olağanüstü bir başarısı olarak nitelendiren Dark Horses Yönetici Kreatif Direktörü Steve Howell, projenin Ariya için de büyük bir sınav olduğunu söyleyerek yolculuğu takip etmek için sabırsızlandığını ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.