MediaCat

Rolex’ten sinemaya övgü

Sinema tarihini koruyan Akademi’nin destekçisi Rolex ile nostaljik sinema yolculuğu.

Rolex’ten sinemaya övgü

Bu ayın başlarında, Cenevre’deki Rolex Interior Design ekipleri tarafından yıldızlar için hazırlanan sahne arkası Oscars Greenroom’un da dahil edildiği 89. Akademi Ödülleri’ne sponsor olduğunu açıklayan Rolex, bu sponsorluktan elde ettiği Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin arşivlerine erişim fırsatını nostalji kokan bir filmle taçlandırdı.

J. Walter Thompson New York imzasıyla hazırlanan Celebrating Cinema adlı reklam filmi Oscar Ödülleri sırasında yayınlandı. Rolex saatlerinin önemli rol oynadığı ikonik filmlerden belirli anlara yer verildiği klipte Akademi Ödülleri başlamadan saatler önce vefat haberi duyurulan Bill Paxton’ın Titanik’ten alıntı bir sahnesiyle birlikte Marlon Brando, Al Pacino, Peter Sellers, Jim Carrey, Harrison Ford, Paul Newman ve Dennis Hopper da öne çıkan filmlerindeki Rolex sahneleriyle yer aldı. Şunu da not düşmekte fayda var: Aktörler filmlerde bu saatleri takmak için ne para aldılar ne de bir ürün yerleştirmesi anlaşmasının parçası oldular. Görünen o ki Rolex saatleri sinema tarihinin bir parçası.

Diğer taraftan kazandığı 11 Oscar ile en çok ödül alan film Titanik’in efsane yönetmeni James Cameron’un Rolex saatinin başından geçen maceraları aktardığı Every Rolex Tells A Story – James Cameron adlı film de Almanya’da Oscar Ödülleri yayını boyunca reklam aralarında yayınlandı.

Rolex’in süregelen Every Rolex Tells A Story kampanyasında Cameron’un yanı sıra İsviçreli engel atlama şampiyonu Steve Guerdat, İspanyol tenisçi Garbiñe Muguruza, İsviçreli tenisçi Roger Federer ve golfçü Tiger Woods gibi isimler de yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.