Roland-Garros ile felsefe öğreniyorum

BNP Paribas'tan öğrencilere sınav kıyağı.

20.06.2016 - 17:42 | Arzu Nilay Kocasu

Fransa’da her yıl yaklaşık 700 bin öğrenci Baccalauréat sahibi olmak için farklı disiplinlerden bir dizi sınava giriyor. Heyhat, lise hayatlarını başarıyla sonlandırıp yola devam etmek isteyen gençlerin önündeki bir engel var: Roland-Garros. Kendilerini sınavlarla aynı tarihe denk düşen etkinliğin büyüsüne kaptırıp ders çalışmak yerine tenis maçlarını izleyen gençlerin isyanlarına kulak veren BNP Paribas, ana sponsoru olduğu etkinliği gençler için daha eğitici kılabilmek adına mobil bir internet radyosu kampanyasına imza attı: #StudyWithRolandGarros.

Kampanyanın uygulamasını mobil cihazlarına yükleyenlerin televizyonlarının sesini kısarak maçlarla senkronize bir biçimde dinledikleri yayında bir grup lise öğretmeni, müsabakaları felsefe, tarih, coğrafya gibi derslerden alıntılarla anlatıyor; canlı sohbet ve Twitter aracılığıyla dileyenlerin sorularını yanıtlıyor.

Kampanyanın kaç genç için iyi bir geleceğin kapılarını açtığı pek bilinmez ama 42 saat süren canlı yorumlarda 23 dakikanın üstündeki ortalama dinleme süresi, 3 bin mesaj, yüzde 5 bini aşkın bir internet trafiği ve 20 bini aşkın lise öğrencisinin katılımıyla markanın geleceği için iyi bir adım olduğunu söylemek mümkün.

KÜNYE
Reklamveren: BNP Paribas
Reklam Ajansı: Publicis Conseil, Paris, Fransa
ECD: Olivier Desmettre, Fabrice Delacourt
Kreatif Direktör: Hervé Riffault
Reklam Yazarları / Art Direktörler: Loic Andria, Josse Armanet
Müşteri Temsilcileri: Cesar Croze, Eric Forest, Rodolphe Poprawa
Stratejik Planlama: Corinne Malsert, Sacha Garel, Margot Peyron

Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.