Robotlar arasında bir insan

Çünkü söz konusu müşteri hizmetleri olduğunda, hiçbir robot insanın yerini tutamaz.

10.05.2019 - 14:59 | Arzu Nilay Kocasu

Robotlar arasında bir insan

Robotların etkileyici bir “gerçeklik” seviyesine eriştikleri ve distopik kehanetlere göre çoğu mesleği tam manasıyla icra edebilecek donanıma kavuşmalarının beklendiği günümüzde, 100 trilyonu aşkın nöral bağlantıya sahip beyni ve muazzam adaptasyon kabiliyetiyle hiçbir robotun yerini dolduramayacağı bir tür var: İnsan.

İnsanların, yerlerini teknolojiye kaptırmamaları gerektiğini çünkü söz konusu kişiye özel tavsiye vermek, beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalan müşterilere yardım etmek veya yalnızca dinlemek, empati kurmak veya muhakeme etmek olduğunda hiçbir robotun bir insanın yerini tutamayacağını söyleyen ING, bu düşüncesini bir reklam filmiyle paylaşıyor.

Markanın son teknolojiyle donatılmış bir robot için yapılmış gibi duran ancak müşteri hizmetleri departmanında çalışan alelade bir insan olan Tom’un teknolojiler üstü meziyetlerini anlattığı bir buçuk dakikalık film, reklam ajansı Rosapark imzası taşıyor.

Rosapark Genel Müdürü Sacha Lacroix kampanya hakkında “Çoğu marka iletişimi makineleştiren hizmetler geliştirme konusunda gitgide daha yaratıcı olurken, ana sorun olan muhakeme eksikliğine hiç değinmiyorlar. Söz konusu bir müşteriye yardım etmek veya tavsiye vermek olduğunda hiçbir şey, yapıcı ve kişiye özel teatide bulunma kabiliyetine sahip tek canlı olan insanıın yerini tutamaz. Birkaç yıl önce standart addedilen şey artık olağanüstü bir marifete, gerçek bir başarıya dönüştü. Müşteri hizmetleri departmanındaki 250 danışmanıyla ING’nin yaptığı da işte bu” açıklamasında bulunurken, ING Fransa Pazarlama ve İletişim Direktörü Yvon Martin kampanyanın hedefini şu sözlerle açıklıyor:

“Hedefimiz ING’in diğer hiçbir bankaya benzemediğini göstermek: ING, müşteri hizmetlerinin kalbine insanı koyarken online bankacılık alanında en iyi hizmeti sunan, kesinlikle dijital bir banka.”

KÜNYE

  • Reklamveren: ING Fransa
  • Reklam Ajansı: Rosapark
  • Yapımevi: Tobago
  • Yönetmen: Armand De Saint-Salvy
  • Post Prodüksiyon: McMurphy
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.