Robinson’dan Wimbledon’a özel reklam

Beklediğinize değdi, değil mi?

09.07.2013 - 11:21 | Haluk Kasarcı

2009 yılında Britanyalıların Wimbledon’da yeniden bir şampiyon çıkarmak için bel bağladıkları yegane isim olan İskoç Andy Murray turnuvaya yarı finalde veda etmek zorunda kalmıştı. Finale uzunca süredir bu kadar yakın olamayan adalılar için bu büyük bir hayal kırıklığını da beraberinde getirmişti.

Aynı yıl turnuvanın 1935 yılından beri sponsorları arasında yer alan alkolsüz içecek markası Robinson’a ait bir reklam filmi yayınlanmıştı. BBH London imzalı filmde bir gün Wimbledon’ın yeniden adadan bir şampiyon çıkaracağını hayal eden insanlar yer alıyordu.

İşte bu reklamın üzerinden tam 4 yıl geçti ve mucize sonunda gerçekleşti. Murray Sırp Djokovic’i 3-0’la mağlup edip 77 yıldır tek erkeklerde şampiyon çıkaramayan Britanya’nın ilacı oldu. Robinson da elbette ki eline geçen fırsatı değerlendirmekten geri kalmadı ve ‘Beklediğinize değdi, değil mi?’ mesajıyla kuvvetlendirdiği etkileyici reklam filmini yayınladı.

Bir sonraki turnuvada Murray ya da herhangi bir adalının alacağı sonuçla Robinson’ın nasıl bir iletişim faaliyeti izleyeceğini görmek için beklemek gerekiyor.

Kaynak: Creativity Online