MediaCat

Renk körlerine özel bir Chrome uzantısı

See Green, ragbi maçlarının takımların karıştırılmadan izlenmesini sağlıyor.

Renk körlerine özel bir Chrome uzantısı

Forma renklerinin zaman zaman karışmasından ötürü, renk körleri için spor müsabakalarını izleyebilmek can sıkıcı bir hal alabiliyor. Sıklıkla yeşil ve kırmızı renklerin ayırt edilemediği renk körlüğünden mustarip izleyiciler, takımlarını desteklemek için ekran başına geçtiklerinde kendilerini içinden çıkılamaz bir karmaşanın ortasında bulabiliyor.

250 bin renk körünün bulunduğu İrlanda’da renk körlerinin ragbi maçlarını rahat rahat izleyebilmeleri adına Irish Rugby Football Union ve ajansı Rothco, inovatif bir Chrome uzantısı hazırladı.

YouTube ve Ragbi Dünya Kupası’nı yayınlayan tüm platformlarla uyumlu olan See Green uzantısını ekleyen kullanıcılar, sunulan ayarlar üzerinden kendilerine en uygun olanı seçerek maçları renk karmaşası olmadan izleyebiliyor.

Teknolojinin duyurusu için hazırlanan filmdeyse 74 yaşındaki ragbi sevdalısı Bobby Blakeney kamera karşısına geçiyor. İleri seviye renk körü olan ve kırmızı ve yeşili ayırt edemeyen Blakeney, See Green sayesinde rahata kavuşuyor.

IRFU – See Green uzantısı Chrome Web Mağazası’ndan ücretsiz indirilebiliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.