Reklamverenler Derneği’ne yeni genel koordinatör

RVD Genel Koordinatörü olarak görev alacak isim belli oldu.

22.08.2019 - 13:57 | MediaCat

Reklam sektörünün sağlıklı işlemesi ve gelişimi adına 1992 yılından bu yana faaliyet gösteren Reklamverenler Derneği’nin yeni genel koordinatörü, 25 yıllık iş tecrübesiyle Dilhan Kolko Yıldız oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmasının ardından kariyerine 1993 yılında Kanal 6’nın reklam departmanında başlayan Dilhan Kolko Yıldız, daha sonra Penajans DMB&B ve Medyatürk Medya Hizmetleri ajanslarında medya planlama ve satınalma alanlarında görev aldı. 1998 yılında Sanko Holding’in içecek sektörüne giriş hazırlıkları ve Nestlé Waters ortaklığı sırasında ürün müdürlüğü ve sonrasında da pazarlama müdürlüğü görevlerini üstlenen Kolko Yıldız, Nestlé Pure Life markasının Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Carat Medya ile 2005 yılında ajans serüvenine geri dönen Kolko Yıldız, 2013 yılına kadar ajansın global müşterilerine müşteri hizmetleri grup direktörü olarak hizmet verdi. Kolko Yıldız, 2013 yılında Starcom MediaVest Group’a geçerek, Yıldız Holding’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Kolko Yıldız, son olarak ajansın Publicis One dönüşümü sırasında da grubun yeni markası Spark’ın Türkiye kuruluşunu gerçekleştirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.