Reklamverenler Derneği’nden dijital iletişimde etik ilkelere imza

RVD, İDA'nın Dijital İletişimde Etik İlkeler Kılavuzu'na imza attı.

12.02.2019 - 15:00 | Sencer Uçar

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği (ICCO) tarafından önerilen Ethics in Digital Communications (Dijital İletişimde Etik) belgesinden faydalanarak hazırladığı, dijital alanda iletişim çalışmaları yapan markalara ve ajanslara yol gösterici nitelikteki Dijital İletişimde Etik İlkeler Kılavuzu’na Reklamverenler Derneği (RVD) imza attı.

İmza töreninde bir araya gelen İDA Yönetim Kurulu Başkanı Esra Şengülen Ünsür, RVD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura ve RVD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşen Akalın, ortak etik ilkeler konusunda el sıkıştı.

Dijital İletişimde Etik İlkeler Kılavuzu; etiketleme, şeffaflık, gazetecilik ilkelerine uyum, adil ve saygılı iletişim, kurumsal sorumluluk ve işverenle ajansın ortak sorumlulukları konularını içeriyor. Kılavuzda yer alan “Sosyal Medya İletişiminde Yedi Etik İlke” etik hassasiyeti gözeterek, sorumlu paylaşımlar yapılması hususunda da öneriler paylaşıyor.

İletişim sektöründe faaliyet gösteren kurumların ve onlara danışmanlık hizmeti veren ajansların yararlanması amacıyla hazırlanan kılavuz, İDA üyeleri tarafından rehber kabul ediliyor. Kılavuza imza atan taraflar ise kılavuzun tüm maddelerinde görüş birliğinde olduklarını, herhangi bir etik dışı davranışı gösteren tarafın diğer taraflarca uyarılacağını ve ilgili alanda faaliyet gösteren tüm taraflara örnek tavırlar içinde olacaklarını kabul ve beyan etmiş oluyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.