Reklamda hangi sektör zirvede?

Nar Ajans’ın, reytinglerin ölçümlenmediği süreçte televizyondaki reklamlara yönelik yaptığı aylık araştırmada, Nisan ayında ekranda en çok reklamı inşaat sektörünün verdiğini belirledi.

10.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, her ay düzenli olarak yaptığı ve televizyonda yayınlanan reklamlar içinde ilk beş sırayı oluşturan sektörleri belirlendiği incelemede, geçtiğimiz ay ekranda en çok reklamı toplam 333 saat süreyle inşaat sektörünün verdiği ortaya çıktı.

Sektörde Dap Tango Kule toplam 40 saate yakın süreyle sektörde ilk sırada bulunurken, Sur Yapı ve Ağaoğlu yayınlanan reklam sıralamasında ikinci ve üçüncülüğü aldı. Gıda sektörü 326 saati aşan reklam süresiyle ikinci sırayı alırken, sektörün ilk sırasında Algida 56 saati geçen süreyle yer aldığı görüldü. Eti ve Ülker sektörün ilk üç sırasını oluşturan diğer firmalar oldular. Aynı araştırma verilerine göre, geçtiğimiz ay ekranda yayınlanan reklamlar içinde sektör bazında üçüncü sırada, toplam 315 saat ile iletişim sektörü yer alırken, Turkcell 136 saatle birinci olurken, Vodafone ikinci, Avea da üçüncü sırayı aldı.

Televizyondaki reklamları kapsayan Nar Ajans araştırmasında, yayıncılık sektörü, yayınlanan toplam 307 saat reklamla dördüncü sırayı alırken, Digitürk 45 saate yaklaşan reklam süresiyle Nisan ayını sektöründe birinci sırada tamamladı. Star Gazetesi ve Cnbc-e de en çok reklamı yayınlanan diğer markalar oldu. Finans sektörü yayınlanan toplam 228 saatle beşinci sırayı aldı. Sektör içinde ilk sırayı Finansbank toplam 23 saati bulan süreyle yer alırken, ikinci sırada Halk Bankası, üçüncü sırada ise Vakıfbank bulunuyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.