MediaCat

Reklamcılıkta ‘bacak’ açılımı

Japonya’da bazı genç kadınlar bacaklarını reklam panosu gibi kiralıyorlar.

Reklamcılıkta ‘bacak’ açılımı

Reklamverenler ve ajanslar reklamlarını en ilgi çekici hâle getirip sunmanın yollarını düşünedursun, Japonya’daki genç kadınlar en çekici formülü çoktan bulmuş gibi görünüyor.

Japon reklam şirketi Absolute Territory PR’ın başlattığı uygulama markalara ‘bacak kiralama’ fırsatı sunuyor. Bacakları reklamlarla damgalanan genç kadınlar, sonrasında günlük rutinlerine geri dönüyorlar. Seçilen kadınların mini etek ve uzun çoraplar giymesi tercih edilirken, reklamın bacakta kalma süresinin en az sekiz saat olması ön görülüyor.

Reklamların farkındalığını sağlamak için kadınların yapmaları gereken bir diğer şey ise fotoğraflarını çekerek Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlarda paylaşmak. Bu yüzden şirket sözcüsü Eichi Atsuma yaptığı açıklamada, seçilen kadınların 18 yaş üzerinde ve sosyal ağlarda en az 20 arkadaşı olması gerekliliğini şart koştuklarını söylüyor.

Cinsellik her zaman satar mı bilinmez ama Daily Mail’in haberine göre, şimdiden bin 300 kadın bacaklarını kiralamak için başvuru yapmış durumda.

 

Tuğba Dülger

(kaynak: the daily mail, design taxi)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.