MediaCat

Reklam evreni daha iyi bir yer yapabilir mi?

Richard Curtis ve Sir John Hegarty ile dünyanın ilk global sinema reklamı kampanyası

Reklam evreni daha iyi bir yer yapabilir mi?

Birleşmiş Milletler 25 Eylül 2015’te, 2030 yılına kadar aşırı yoksulluğa son vermekten iklim sorununa çözüm getirmeye kadar bir dizi hırslı hedefi yerine getirmek amacıyla “Global Goals” adlı yeni bir inisiyatif başlatıyor. Bu denli yüksek hedefleri olan bir davada başarılı olmak için tüm evrenin kendilerinden haberdar olması gerektiğine inanan inisiyatif, yedi günde yedi milyar insan tarafından bilinmesini sağlayacak Project Everyone’ı duyurdu.

İngiliz senarist, yapımcı ve yönetmen Richard Curtis ile BBH’in kurucusu Sir John Hegarty’yi buluşturan proje kapsamında iki yaratıcı isim, dünyanın ilk global sinema reklamı kampanyasına imza atıyorlar. Birleşmiş Milletler’in “21’inci yüzyılın en büyük pro-bono pazarlama meydan okuması” olarak tanımladığı Project Everyone’ı tartışmak için yazar ve yayıncı Mariella Frostrup’ın moderatörlüğünde buluşan ikili, sinema oyuncuları Freida Pinto ve Chiwetel Ejiofor’un da katılımlarıyla Cannes Lions 2015’te bu büyük projenin felsefesini ve gerekliliğini anlattı.

#WeHaveAPlan

Bir avuç tutkulu insanın dünyayı değiştirebileceğini söyleyen Richard Curtis, dünyadaki herkesin evren için bir “yapılacaklar listesi” olduğunu bilmesini istediklerini söyledi. Hikâyelerin başladığı yer olan sinemanın kültürel bir araç olduğunu belirten Sir John Hegarty ise insanların ilgisini çekmek için eğlence ve angajmanın etkili iki eylem olduğunu söyledi.

Kuraklıktan toplumsal cinsiyet adaletsizliklerine kadar çok geniş bir yelpazeye yayılan meselelerin aslında tek ve büyük bir paket olduğunu söyleyen Richard Curtis’in proje kapsamında sona ermesini hedeflediği sorun açlık. Sir John Hegarty ise iklim sorununa çözüm getiremezse insanlığın çok zor günler yaşamasından yana endişeli.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.