Reklam arası dizi dönemi sona erdi

Televizyon kanalları dün geceden (4 Ekim) başlayarak diziler arasına koydukları reklam kuşaklarının sürelerini sınırlandırdılar.

05.10.2004 - 00:00 | MediaCat

Televizyon kanalları dün geceden (4 Ekim) başlayarak diziler arasına koydukları reklam kuşaklarının sürelerini sınırlandırdılar. Buna göre kanallar, programların her 20 dakikası için 6 dakikalık reklam kuşağı koyabilecekler. Program öncesi reklam kuşağının süresi ise 8 dakika ile sınırlandırıldı.

Uygulama öncesinde kanallar yüksek reyting alan 60 dakikalık dizilerde toplam 70-80 dakikalık reklam giriyordu. Uygulamanın büyük tepkilere neden olması üzerine kanallar reklam sürelerini daraltmayı kabul etti. CNN Türk, ATV, Habertürk, Kanal D, NTV, Show TV, Star, STV, TGRT ve Digitürk dün geceden itibaren RTÜK yönetmeliğine uygun yayın yapmaya başladılar.

Televizyon temsilcileri geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili görüşmeler yapmak üzere Ankara’ya bir çıkarma yapmışlar ve bu çıkarmanın ardından İstanbul’da medya ajanslarıyla ortak bir toplantı düzenlemişlerdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.