Recep İvedik’in soundtrack’i yolda

Jingle Jungle tarafından oluşturulacak albüm Mart ayı bitmeden raflarda yerini alacak.

24.03.2014 - 14:58 | MediaCat

Jingle Jungle tarafından oluşturulacak Recep İvedik albümü Mart ayı bitmeden raflarda yerini alacak.

Recep İvedik 4 filminin müzikleri, reklam cıngılları konusunda uzmanlaşan Jingle Jungle tarafından gerçekleştirildi. Bugüne kadar pekçok markanın reklam müziklerini yapan firma, daha önce Yahşi Batı, Usta, İnşaat, Komser Şekspir ve Yıldız Tepe filmlerinin de müzik yapımlarını gerçekleştirdi.

Recep İvedik'in soundtrack'i yoldaBu yıl Recep İvedik 4 film projesi ile çalışmaya başlayan Jingle Jungle, iki farklı dünyayı anlatan film sahneleri için, farklı müzik temalarını aynı potada buluşturdu. Recep İvedik’in ‘Güngören’deki hayatı’ ile ‘Issız Ada’ maceralarından oluşan birbirinden tamamen ayrı dünyaları anlatan filmde; arabeskten, halk müziğine, latinden, blues’a, uzanan geniş bir müzik yelpazesi yeraldı. İşe ilk olarak reklamcı gözüyle, Güngören’li Recep İvedik’e bir kimlik oluşturma ile başlayan Jingle Jungle, bunun için Halk müziği ve Arabesk müziği sentezinden oluşan bir tema gerçekleştirdi. Bağlama-Cura’yı Ali Yılmaz, Perküsyon ve yaylıları Onur Nar çaldı. Filmin daha sonraki ‘Issız Ada’ bölümündeki sahnelerinde ise farklı müzik türlerine yerverdi. Bir adadaki günlük yaşamı en iyi anlatan ezgilerin, Küba müziği olduğu düşüncesinden yola çıkarak filmin’Issız Ada’ sahnelerinde Küba-Karayip ezgileri kullanıldı. Latin perküsyon kayıtları ve vokalleri Williams Richart Cardoso ve Rudolfo Cardoso ile beraber çalışıldı. Filmdeki yarışmanın en can alıcı oylama-veda sahnelerinde ise Hollywood sesleri kullanıldı. Rock ve blues temalarının kayıtları için ise yine yabancı müzisyen sanatçılar Sarah Nile Cameron ve Grace Cameron ile çalışıldı.

Jingle Jungle’ın sahibi müzisyen Ömer Özgür filmin tüm gitar kayıtlarını kendisinin gerçekleştirdiğini, bir reklamcı gözüyle seyircinin ilgisini çekecek temalar üzerinde titizlikle çalıştıklarını, yabancı müzisyenleri ile çalışmalarındaki amaçlarının ise, o kültürdeki duyguyu ancak orada yaşamış müzisyenlerin verebilmesi olduğunu ayrıca, Şahan Gökbakar‘ın, müzik temalarını oluştururken fikirlerini her zaman paylaştığını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.