Ramazan’da TV filmlerine rağbet yok

Ramazan ayında kanalların yayınladığı film sayısında bir düşüş olduğu ortaya çıktı.

23.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Ramazan ayında kanalların yayınladığı film sayısında bir düşüş olduğu ortaya çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre; geçtiğimiz sene Ramazan ayının üç haftası geride kalırken ekranda yayınlanan toplam film sayısı 305 iken, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında ise bu sayı toplamda 214’e ancak ulaştığı saptandı.

Interpress’in tam gün takip ettiği 38 kanalı kapsayan incelemesinde, 2010 yılı Ramazan ayının üç haftasında kanalların yayınladığı yerli film sayısı 68 olduğu tespit edilirken, bu Ramazan ayının aynı dönemindeki sayı 50’de kaldı. Bu üç haftalık süre içinde en çok yerli film yayınlayan kanal STV olurken, TRT 1 ve Kanal D yerli film yayınlayan kanallar arasında ilk üç içinde yer alıyorlar.

Ramazan ekranında yine yabancı filmler çoğunlukta

Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmada, Ramazan süresince kanallar yine yabancı filmlere ağırlık verirken, geçtiğimiz yıl yayınlanan 237 filme karşılık bu ramazan ayında şu ana kadar 164 yabancı film yayınladıkları görüldü. Ramazan ekranında en çok yabancı filmi Kanaltürk yayınlarken, TV 8 ve TNT yabancı film yayınlayan kanallar listesinin üst sıralarını oluşturuyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.