MediaCat

Instagram’a yeni rakip: TikTok Notes

TikTok’un Instagram rakibi uygulaması TikTok Notes’tan ilk izlenimler.

TikTok, Instagram rakibi fotoğraf paylaşım uygulaması TikTok Notes’u test etmeye başladı. Uygulama, ilk etapta Avustralya ve Kanada’da sınırlı sayıda iOS ve Android kullanıcısına sunuldu.

TikTok Notes’un nasıl çalıştığına dair fikir vermek amacıyla yayınlanan görsellerde, uygulamanın Instagram’dan hangi yönleriyle ayrıştığına dair birkaç ipucu gizli. Görünen o ki; uygulamada Instagram’a benzer şekilde iki akış yer alacak. Biri takip ettiklerinizin gönderilerini, diğeri ise algoritmanın beğenebileceğinizi öngördüğü paylaşımları öne çıkaracak. Öte yandan akışlar, tasarım bakımından Instagram’dan çok Pinterest’in arayüzünü andıracak. Instagram’dan farklı olarak kullanıcılar, TikTok Notes’ta fotoğraf açıklamalarının üzerine bir de başlık atabilecek.

Instagram daha önce diğer sosyal medya platformlarından format ilhamı alsa da (TikTok’tan Reels ve Snapchat’ten Stories) bu konuda bir karşı hamleyle ilk kez karşılaşıyor. TikTok Notes’un resmi olarak lanse edileceği tarih henüz bilinmiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.