Radikal’den “Yeni Akıl”

Gazete internet sitesinde, Türkiye'den ve dünyadan araştırmaya dayalı haberleri derleyen özel bir bölüm açtı.

11.06.2014 - 18:01 | MediaCat

Radikal'den "Yeni Akıl"

Radikal Gazetesi, internet sitesinde “Yeni Akıl” adıyla yeni bir bölüm açtı. Yeni Akıl’da Türkiye’den ve dünyadan araştırmaya dayalı haberler, veri analizleri ve özgün infografikler yer alıyor. Fuat Keyman, Necati Özkan, Vural Çakır ve Pelin Özkan‘ın yazılarıyla destek verdiği Yeni Akıl’ın yazar kadrosu önümüzdeki günlerde yeni isimlerle de genişleyecek.

Yeni Akıl’ın okurlarıyla günlük olarak paylaşacağı veri havuzu, araştırma şirketi Ipsos ve pazarlama iletişimi dergisi MediaCat tarafından sağlanacak.

Yeni Akıl yazarlarından Necati Özkan bölümün amacını şöyle ifade ediyor: “Temel amacımız işe yarar cevaplar bulmak için zihin açıcı ve doğru sorular sormak. Veriye dayalı, uzmanlığa saygı gösteren, eskinin kalıplarıyla değil, yeni bakış açılarıyla, Yeni Akıl’la sormak, sormak ve sormak… Ve bulduklarımızı herkesle paylaşmak!”

Yeni Akıl’ın ilk olarak yer verdiği araştırma ve haberler arasında gençlerin davranış ve tercihlerini ele alan “Türkiye’de genç olmak”, Oxford Yayınevi’nin seçtiği “Son 10 yıla damga vuran kelimeler”, televizyon izleme alışkanlıklarıyla ilgili Pelin Özkan ile yapılmış bir röportaj ve “Türküz, aileyiz, TV seyrederiz” gibi değişik infografik örnekleri yer alıyor.

Yeni Akıl’a radikal.com.tr/yeniakil adresinden ulaşmak mümkün.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.